Afyonkarahisar'da sürdürülen yoğun asayiş faaliyetleri kapsamında bir başarıya daha imza atıldı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kent merkezinde yürütülen uygulamalarda, şüpheli hareketler sergileyen bir araç dikkatleri çekti. Yapılan durdurma ve ardından gerçekleştirilen detaylı aramalarda, tam 590.000 adet sahte bandrollü Boş Makaron ürünü ele geçirildi.

Baba oğul saldırdılar! Baba oğul saldırdılar!

Olay yerinde gerçekleştirilen kontroller ve yasal prosedürlere bağlı olarak, İ.T. isimli kişinin kullandığı araç içinde bulunan malzemelerin tamamen sahte bandrollü olduğu belirlendi. 1982-İscehisar doğumlu olan İ.T. hemen gözaltına alındı. İ.T.'nin üzerine 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet suçlamasıyla adli süreç başlatıldı.

Şüpheli şahsın ifadesi ve kaçak ürünler üzerinde yapılacak detaylı incelemelerin ardından, olayla ilgili soruşturmanın derinleştirilerek diğer muhtemel bağlantıların da araştırılacağı bildirildi. Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, bölgede kaçakçılık faaliyetlerine geçit verilmeyeceğini vurgulayarak, vatandaşların huzuru ve güvenliği için çalışmaların devam edeceğini ifade ettiler. >>TUĞBA ÖZKAN