MHP Milletvekili Mehmet Taytak, geçtiğimiz yıl Afyonkarahisar Makine Fabrikasının faaliyet alanlarının genişletilerek, fabrikanın kurulduğu yıllardaki kapasiteye kavuşturulması için personel alımının önem arz ettiğini Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürü Dr. Muhiddin Şahin’e iletmişti. Genel Müdür Şahin, Afyon Makine Fabrikasının kendileri için önemli olduğunu, gereken her türlü desteği vereceklerini, daha büyük makineler alınarak personel istihdamını sağlayacaklarını Milletvekili Taytak’a bu taleplerini en kısa zamanda karşılayacaklarını belirtmişti.

Yurdunuseven net konuştu:  Son terörist imha edilinceye kadar mücadele edeceğiz! Yurdunuseven net konuştu:  Son terörist imha edilinceye kadar mücadele edeceğiz!

Taytak (2)

TAYTAK MÜJDEYİ PAYLAŞTI

Konunun uzun zamandır takipçisi olduğunu dile getiren Milletvekili Taytak; “Afyon Makine Fabrikası bölgemiz ekonomisi ve istihdamı açısından bizler için önemlidir. Uzun zamandır konunun takipçisiydim. Çok şükür takipçisi olduğumuz her konu gibi bu konuyu da çözüme kavuşturmuş bulunmaktayız. Türkiye genelinde Makine Fabrikalarının İmalat Birimlerine 50 personel alınacaktır. Başvurular başlamış bulunmaktadır. Afyon ilimize ise 2 kaynakçı, 2 tornacı,1 elektrikçi olmak üzere 5 personel alımı gerçekleştirilecek ve fabrikamız bundan sonra peyderpey olarak personel alımı devam edecektir”

Taytak (1)

SÖZLERİMİZ YERİNE GELECEK

Milletvekili Taytak, “Ayrıca fabrikamıza AR-GE Birimi kurulacak ve böylece daha büyük bir kapasiteye ulaşacaktır. Genel Müdürümüz Dr. Muhiddin Şahin Beyefendi’yle görüşerek kendilerine hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimi ilettim. Her zaman olduğu gibi ilime ve hemşehrilerime hizmet etmeye, verdiğimiz tüm sözleri yerine getiremeye devam edeceğiz. Hep söylediğim bir şey var tekrar ifade etmek istiyorum. Biz bakarız değil, yaparız düsturuyla hareket ettik. Bundan sonra da Cenab-ı Allah’ın izniyle böyle yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: FATMA SEDA CAN