Belediye Başkanı Burcu Köksal gençleri tek tek dinleyerek görüş ve çözüm önerilerini not aldı. Gençlerin özgürce ifade edebildikleri tavsiye kararlarının Afyonkarahisar Belediyesi’nin çalışmalarına ışık tutacağını söyleyen Başkan Köksal, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milletin bağrından temiz bir kuşak yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak!" sözlerini hatırlattı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş meşalesinin yandığı 19 Mayıs'ı Türk gençliğine armağan ettiğine dikkat çeken Başkan Köksal gençlere güvendiğini söyledi.

“GENÇLİK MECLİSİNİ OLUŞTURACAĞIZ”

Meteoroloji uyardı: Tedbirli olun! Meteoroloji uyardı: Tedbirli olun!

Gençlerin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını tebrik eden Başkan Köksal, “Burada sizlerin eleştirilerinizi, önerilerinizi ve taleplerinizi dinleyeceğiz. Atatürk Cumhuriyet’i gençliğe emanet etti. Biz de sizlere güveniyoruz ve Belediye Meclisi’ni sizlere emanet ediyoruz. Nasıl bir Afyonkarahisar istiyorsunuz, Afyonkarahisar’da neler olmalı? Bununla ilgili söz sizde olacak. İlgili Birim Müdürlerimiz de sizin taleplerinizi not alacak. Biz de bunları değerlendireceğiz. Seçim vaatlerimizden birisi Gençlik Meclisi kurulmasıydı mahallelerden talepleri alıp her mahalleden iki arkadaşımızın olacağı bir Gençlik Meclisi oluşturacağız. Bu genç arkadaşlarımızla ayda bir, bir araya gelip hem Afyonkarahisar’la ilgili, hem gençlik ilgili taleplerini, eleştirilerini dinleyeceğiz. Afyonkarahisar‘ı gençlerle, kadınlarla Afyonkarahisar‘ı seven hemşerilerimizle birlikte yöneteceğiz. Bugün sizin gününüz” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ GENÇLİKLE YÜRÜYECEK”

Gençlerden gelen talep ve önerileri hayata geçirmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Köksal; “Sizlerden gelen önerileri Belediyemizin imkânları dâhilinde hayata geçireceğiz. Gençliğe güveniyoruz, Türkiye Cumhuriyeti gençlikle yürüyecek bunu da biliyorum. Gelecekte çok güzel işler yapacağınızı biliyorum. Buradan Cumhurbaşkanları, milletvekilleri, bakanlar, Belediye Başkanları ve bürokrasi de birçok insan yetişecek.  Şairin dediği gibi ‘Ben ölmüş babamdan ileri, doğacak çocuğumdan geriyim’. Sizler bizden daha ileri de olacaksınız. Hepinizin bayramı kutlu olsun, yarınları umutlu olsun” diye konuştu. Toplantının sonunda gençlerle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Köksal, katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: GİZEM İDE