Borcu Olanlar Hemen Kontrol Etsin O Borclarin Tamami Silinecek 640X331

Çıkarılan rekor aflar ve devletin sağladığı borç geri ödeme kredisi yardımları, ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu dönemde borç batağındaki vatandaşlar için adeta bir kurtarıcı niteliğinde. Kayıtlı aftan yararlananların belirli koşulları yerine getirmesi gerekiyor ve bu koşulları sağlayanların tüm borçları affediliyor.

“Sicil Affının Kapsamı Genişliyor”

Bu rekor kıran af, ülkenin ulusal borcunun çoğunu kapsıyor. Af kapsamına giren borçlar arasında Sosyal Sigortalar Kurumu’ndan (SGK) vergi borcu, trafik cezası ve sigorta primi borcu gibi ödemeler yer alıyor. Aftan faydalanmak isteyen vatandaşların ödemelerine yönelik yükümlülüklerini belirli bir süre içerisinde yerine getirememiş olması ve belirli bir gelir düzeyi gibi belirli şartları taşıması gerekiyor.

Borcu Olanlar Hemen Kontrol Etsin O Borclarin Tamami Silinecek

Üstelik devlet destekli borç kapatma kredileriyle vatandaşların birikmiş borçları daha kolay yeniden yapılandırılıyor. Bu krediler, yüksek faizli borcunuzu çok daha düşük bir faiz oranıyla kapatmanıza olanak tanır. Kredi kullanımının özellikleri, ulusal kredi değerliliği, gelir düzeyi ve kredi geçmişi gibi faktörleri içerir

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından onaylandı!

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından onaylanan bu önemli düzenlemelerin amacı, halkın ekonomik sorunlarına çözüm bulmak ve onları maddi açıdan güvence altına almaktır. Bu fırsatlardan yararlanmak isteyen vatandaşların listelenen şartları dikkatle incelemesi ve başvuru sürecini tamamlaması gerekiyor.

Vergi borcu, trafik cezası, SGK sigorta primi borcu gibi kamu borçları için rekor affın yanı sıra borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar, Zirat Bankası aracılığıyla en az 50 bin TL tutarında devlet destekli şeklinde borç kapatma kredisi de alabilecek.

Arabası olan sonunda oh çekecek! İki dakikalık işleme yüzde 50 indirimi kapacaklar Arabası olan sonunda oh çekecek! İki dakikalık işleme yüzde 50 indirimi kapacaklar

Kaynak: GAMZE KOÇAK