İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Van ili Başkale kırsalında düzenlenen "Bozdoğan-41" operasyonunda biri sözde sorumlu düzeyde olan 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Operasyon, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı'nın koordinesi ile Van İl Jandarma Komutanlığı'nın istihbarat çalışmaları sonucunda gerçekleştirildi.

Operasyona, J-SİHA, ATAK Taarruz Helikopterleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı destek verdi. Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Jandarma Komando unsurlarıyla gerçekleştirilen operasyonda, 3 BTÖ mensubu terörist, silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Etkisiz Hale Getirilen Teröristler

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, bölgedeki sözde sorumlu düzeyde olan Demhat Şero Welat (İlyas Ayaz) olduğu belirlendi. Diğer iki teröristin kimlik tespit çalışmaları ise devam ediyor.

Operasyonun başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla, bölgedeki terörist faaliyetlere büyük bir darbe vuruldu. Bakan Ali Yerlikaya, operasyona katılan kahraman jandarmaları ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nı tebrik ederek, "Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle." ifadelerini kullandı.

Terörle Mücadelede Kararlılık Mesajı

Terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Bakan Yerlikaya, "Terör ve onların iş birlikçilerine yönelik operasyonlarımız aralıksız sürecek." dedi.

Minibüs ile otomobil çarpıştı! Minibüs ile otomobil çarpıştı!

Kaynak: GAMZE KOÇAK