Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasına göre, Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank’ın emeklilere sunduğu promosyon ödemelerinde önemli bir yükseliş yaşandı. 30 Nisan 2024 tarihine kadar sürecek olan bu kampanya kapsamında, emeklilere 8.000 TL’den 12.000 TL’ye kadar değişen miktarlarda promosyon ödemesi yapılacak.  

2024’ün en kazançlı ve en kaybettiren hisseleri sıralandı! Rekor üstüne rekor kırıldı 2024’ün en kazançlı ve en kaybettiren hisseleri sıralandı! Rekor üstüne rekor kırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın canlı yayındaki duyurusuyla, seçimler öncesinde milyonlarca emekli vatandaşımıza ciddi bir finansal destek sağlanmış oldu. Kamu bankaları, emekli maaşlarını kendi bünyelerine taşıyan müşteriler için promosyon ödemelerini artırdı. 

Bu artışın ardından özel bankalar da benzer adımlar atmaya başladı. Kamu bankalarının sunduğu emekli promosyon kampanyasının koşulları ve detayları ise merak konusu  oldu.

Yeni getirilen düzenleme sayesinde, emeklilere yapılan promosyon ödemeleri, eskiden 5.000 TL olan miktarlardan, şimdi 8.000 TL ile 12.000 TL aralığına çıkarıldı. Emekliler, maaşlarını bankalara aktararak üç yıl süreyle geçerli olacak bu avantajlı promosyon tekliflerinden faydalanma şansına sahip olacaklar.

EMEKLİ PROMOSYON BAŞVURUSU VE ÖDEME BİLGİLERİ

 Emekliler, promosyon kampanyasına katılım için banka şubeleri ya da mobil ve internet bankacılığı kanalları aracılığıyla kolayca başvuru yapabilirler. 

Başvuru sonrasında, promosyon tutarları üç iş günü içerisinde emeklilerin hesaplarına aktarılacaktır. Bu ödeme yöntemi, bayram arefesinde emeklilerimize maddi bir destek sağlayarak ekonomik ferahlama sunacak.

EMEKLİ PROMOSYONU İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ

Emekliler, promosyon avantajlarından faydalanabilmek için 30 Nisan 2024 tarihine kadar başvuruda bulunmalıdır. TC kimlik kartları ile banka şubelerinden veya mobil ve internet bankacılığı yoluyla başvuru yapılabilir. 

Belirlenen tarihe kadar yapılan başvurular, promosyon fırsatlarından yararlanma hakkı kazandıracak.

EMEKLİLERE ÖZEL FİNANSAL DESTEK KAMPANYASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile hayata geçirilen bu özel kampanya, emeklilerimiz için ekonomik bir kazanç kapısı açıyor. 

Ziraat, Vakıf ve Halkbank’ın sağladığı promosyon ödemelerinin yanı sıra, emeklilerimiz kamu bankalarından aldıkları maaşlarla birlikte düşük faiz oranlarından yararlanarak ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerine erişebilecekler. 

Tüm bu fırsatlardan yararlanmak isteyen 4a, 4b ve 4c kategorisindeki emeklilerimiz, 30 Nisan 2024 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuru sonrasında, kredi ve kredi kartı kullanımı için banka temsilcileri ile iletişime geçilecek veya emeklilerimiz mobil uygulamalar aracılığıyla kredi ve kredi kartı başvurularını rahatlıkla yapabilecekler.

Kaynak: GAMZE KOÇAK