29 Ekim 1923'te kuruluşu gerçekleştirilen Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayımlayan Sarı, kutlama heyecanının yanı sıra, İsrail tarafından Müslüman kardeşlerimize yönelik saldırılar nedeniyle bir burukluk hissettiğini de belirtti.

Sandıklı Ticaret Borsası Yeni Yönetimi Kaymakamı Ziyaret Etti Sandıklı Ticaret Borsası Yeni Yönetimi Kaymakamı Ziyaret Etti

Belediye Başkanı Nihat Sarı'nın mesajında, "Öncelikle, büyük bir coşku ve heyecanla kutladığımız Cumhuriyetimizin 100. yılını, İsrail'in Müslüman kardeşlerimize yönelik saldırıları nedeniyle buruk bir şekilde kutlayacağımızı belirtmek isterim. Müslüman kardeşlerimizin yanında olacağız. Bu zor süreci de birlik ve beraberlik içinde aşacağız. Müslüman Türk devletlerinin tarihinde zulme boyun eğme yoktur. Cumhuriyetimizin kuruluş süreci de, tarihimizin en büyük mücadelelerinden biri olmuştur" sözlerine yer verdi.

BAŞKAN SARI CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

Başkan Sarı, Atatürk liderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin, yüz yıllık tarihi ve kültürel mirasını vurgulayarak, "Cumhuriyetimiz, yüz yıllık bir tarih ve kültürel mirasın üzerine kurulmuştur ve bizlere sürekli bir gelecek sunmuştur. Cumhuriyet, 100 yıldır ülkemize ışığını yansıtmıştır ve aydınlatmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Cumhuriyetimizi miras bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu topraklar için mücadele eden tüm vatanseverleri rahmet ve minnetle andığını belirterek, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mızı kutluyorum" şeklindeki ifadelerle mesajını sonlandırdı.