Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Emekçilerin, birlik ve dayanışmanın önemine vurgu yapan Başkan Köksal, 1 Mayıs'ın özel kazanımlardan biri olduğunu belirtti. "Bizim için, alın teri ve emek en yüce değerdir. İnsana insan olarak değer veriyor, emeğe ve alın terine fazlasıyla saygı duyuyoruz. 1 Mayıs birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, hukukun, demokrasinin, mücadelenin, barışın, kardeşliğin ve baharın günüdür" dedi.

Türkiye genç nüfusuyla Avrupa'da fark yaratıyor! Türkiye genç nüfusuyla Avrupa'da fark yaratıyor!

İşçinin, Emekçinin Hakları Korunmalı

Başkan Köksal, işçi ve emekçinin haklarının korunmasının önemine dikkat çekti. "Ülkemizde ne yazık ki işgücü ucuzlamış, çalışanın hakkı masada kalmıştır. Ailesini geçindirmek ve evine ekmek götürmek için çaba gösteren emekçilerimizin daha rahat koşullarda, hakkını alarak yaşaması ulaşmak istediğimiz hedefler arasındadır. Asgari ücreti asıl ücret hâline getirmek isteyen anlayışın yanlışlığını biliyoruz, görüyoruz. İşçi, memur, kadrolu, sözleşmeli, beyaz yaka, mavi yaka tüm emekçi kesimlerin yüksek enflasyon karşısında ezildiğini biliyoruz." şeklinde konuştu.

Örnek Bir Çalışmaya İmza Atıyoruz

Başkan Köksal, Afyonkarahisar Belediyesi'ndeki işçi ve emekçilerin haklarını koruyacaklarını belirterek, "31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerden önce söz verdik; Belediye çalışanlarımızın maaşlarını iyileştiriyoruz. Umarım ki Belediyemizin bu uygulamasının örnek oluşturacaktır. Afyonkarahisar Belediyesi olarak bütün çalışma arkadaşlarımız ile çok büyük bir aileyiz. 'Ben sen yok, biz varız' diyerek şehrimize var gücümüzle hizmet üretmeye çalışacağız. Oluşturduğumuz bu güçlü aile bağı sayesinde Cumhuriyetimizin kazanıldığı topraklara en güzel hizmetleri kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız. Bu vesile ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor; tüm emekçi kardeşlerimizin eşit işte eşit ücret aldığı, kazandığı para ile ay sonunu getirebildiği, tüm sosyal haklarının titizlikle korunduğu ve hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği günlere ulaşmayı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA