Bayraklı tepede bayrağa saygısızlık! Bayraklı tepede bayrağa saygısızlık!

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Menteş, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan ve partililerin katılımıyla geçtiğimiz ay Ramazan Bayramında Sinanpaşa İlçe Teşkilatıyla bayramlaşma programında bir araya geldi. Cumhur İttifakı ruhuyla AK Parti Sinanpaşa İlçe Teşkilatına bayramlaşmaya giden MHP’li Belediye Başkanı Tolga Yıldırım ve belediye meclis üyeleri Milletvekili Ali Özkaya’dan beklemediği bir tepki ile karşılaştı.

HİZMETLER İHSANİYE'YE GİDECEK

ODAK’ın edindiği bilgiye göre, AK Parti’den Sinanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı olan ancak aday gösterilmediğinden MHP’den Sinanpaşa Belediye Başkanı Adayı olan ve seçilen Tolga Yıldırım, Milletvekili Ali Özkaya’nın serzenişi ile karşı karşıya kaldı. Milletvekili Özkaya, Belediye Başkanı Tolga Yıldırım’a “Ben sana bu dönem Belediye Başkanlığına çıkma, önümüzdeki dönemi bekle demedim mi? Sinanpaşa’ya ne istediniz de vermedik. Bundan sonra hizmetler İhsaniye'ye gidecek” dedi.

BAŞKAN ÇAYINI İÇMEDEN PARTİDEN AYRILDI

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’nın bu serzenişi üzerine Sinanpaşa Belediye Başkanı Tolga Yıldırım, çay bile içmeden belediye meclis üyeleri ile birlikte AK Parti Sinanpaşa İlçe Başkanlığından ayrıldı. Bunun üzerine Sinanpaşalı vatandaşlar, “Bizler Sinanpaşa halkı olarak Tolga Yıldırım’ı belediye başkanı olarak seçtik. Milletvekili Ali Özkaya’nın yaptığı hiç etik olmadı. Seçimler bitti tüm Türkiye’de halen Cumhur İttifakı devam ederken böyle yapması hiç doğru değil” diyerek tepki gösterdi.

Odak Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gökhan Kocaaslan’ın telefonla ulaştığı Sinanpaşa Belediye Başkanı Tolga Yıldırım, konuyla ilgili herhangi bir cevap vermezken soruları yanıtsız bıraktı.

Kaynak: ÖZEL HABER: GÖKHAN KOCAASLAN