Erhan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "AKP hükümeti her gün halktan daha da uzaklaşıyor. Fakirleşen, hayat mücadelesinde zorlanan, halkı yalnız bırakan, işçinin, emeklinin, memurun dertlerini umursamayan AKP; Mayıs ayında en çok zammı yine köprü geçişlerine yapmaktan geri durmuyor. Pazar günü LGS sınavına giren bir milyonun üzerinde öğrencimiz, maalesef eğitim hayatı sonunda iş bulma sorunuyla karşı karşıya kalacağını çok iyi biliyor."

Afyon’da yıl sonu sergisi ve hayır panayırı açıldı! Afyon’da yıl sonu sergisi ve hayır panayırı açıldı!

CHP'NİN HALKÇI POLİTİKALARI

CHP'nin halkın yanında olmaya devam edeceğini vurgulayan Erhan, partilerinin her zaman halkın çıkarlarını savunduğunu belirtti: "AKP sadece kendi yandaşlarına hizmete devam ederken Cumhuriyet Halk Partisi halkımızın derdiyle dertlenmeye, nerede ihtiyacı varsa halkımızın yanında olmaya devam ediyor. Gerektiğinde emeklinin, gerektiğinde emekçinin, üreticinin yanında olan partimiz hükümetin bu uygulamaları karşısında ezilen halkımızın yanında olmaya devam edecektir."

AFYONKARAHİSAR'DAKİ CHP BELEDİYECİLİĞİ

Erhan, CHP'li belediyelerin halkçı politikaları ve projeleri ile vatandaşların sorunlarına çözüm ürettiğini belirtti: "Afyonkarahisar’da da Cumhuriyet Halk partili belediyeler ilk günden beri halkımızın dertlerine derman olmaya çalışıyor. Halkta çok olumlu karşılık bulan bu uygulamalara muhalefet etmeye çalışan kesimler var. Yıllardır Türkiye Büyük Millet Meclisinde sus pus oturan milletvekilleri, sanırım açıklama yapmaya alışma sürecinde olduklarından, bir milletvekilinin, kürsüden tek başına yapabileceği açıklamayı üçü yan yana geçip hep birlikte yapıyor. Ankara’dan Afyonkarahisar’daki halkçı belediye uygulamalarına muhalefet etmeye çalışıyor."

ELEŞTİRİLER VE BEKLENTİLER

Erhan, CHP'li belediye başkanlarına yönelik eleştirilerin haksız olduğunu ve bu eleştirilerin demokrasiye saygısızlık anlamına geldiğini ifade etti: "Özellikle il merkezinde %50 oy alarak seçilmiş belediye başkanına yapılan haksız eleştiriler belediye seçimlerinde oy vermeyenler tarafından bile tepkiyle karşılanıyor. Bu haksız eleştirilerin sahiplerinin öncelikle demokrasiye, halkın iradesine saygı duymaları gerekmektedir. Halkın sandıkta büyük bir oranla desteklediği başkana haksız muhalefet etmek bir bakıma halkı karşınıza almak demektir ve halkı karşısına alanlar her zaman kaybetmeye mahkum olacaktır."

CHP'NİN GÜVEN VE HİZMET ANLAYIŞI

Erhan, CHP belediyeciliğinin güven ve hizmet anlamına geldiğini, seçimden beri halkın yüzünün güldüğünü söyledi: "Türkiye’nin her şehrinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliği güven demek, hizmet demek. Seçimden beri halkımızın yüzü gülüyor. Onlar da çözümü anlamışlar ki AKP’li yöneticilerin de başkanımızdan beklentisi çok yüksek durumda. 20 yıldır bu şehri yönetirken yapamadıklarının 2 ay içinde yapılmasını beklemeleri eleştiriden ziyade motivasyon kaynağı oluyor yöneticilerimiz için. Muhalefet etmeye çalışırken zihinlerinde oluşan bu beklenti doğru yolda olduğumuzun çok net bir göstergesi. Kendi belediye başkanlarının yapamadıklarını bizim başkanımızdan beklemeleri mutluluk verici bir gelişme. Hiç merak etmesinler ki; tüm vaatler ve Afyonkarahisar halkının yanında olan tüm talepler birer birer yerine getirilecektir."

Kaynak: GAMZE KOÇAK