Günde 18 bin metreküp su arıtma özelliğine sahip olan tesiste; Akin Göletinden gelen su dezenfekte odalarına ulaşıyor. Burada yüzde 60 oranında oksijenlenen su, ozon temas tanklarında birleştiriliyor. Buradan hızlı ve yavaş karıştırıcı ünitelerinde bekletilerek suyun içerisindeki yabancı maddelerin çökmesi sağlanıyor. Daha sonra filtre havuzlarına gelip, filtre kumlarından süzülerek geri yıkama deposuna aktarılıyor. En son olarak temiz su deposuna gelerek laboratuvarda test edildikten sonra şehir şebekesine verilecek olan su, toplamda 7 aşamadan geçiyor.

Bayrağın görüntüleri “Yuh dedirtti” Bayrağın görüntüleri “Yuh dedirtti”

UYGUNLUĞUNU KESİN BİR ŞEKİLDE GARANTİLENMİŞTİR

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl; “Sandıklımızın tarihinde ilk defa musluklarından memba suyu akacak sözünü yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyim. Bu yeni arıtma tesisi, modern teknolojilerle donatılmış ve çevresel sürdürülebilirlik ilkesine uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede, şehrimizin su kaynaklarını koruma ve gelecek nesillere temiz su sağlama amacımıza büyük bir adım atmış bulunuyoruz. En sevindirici haber ise, bu yeni arıtma tesisi sayesinde musluklarınızdan artık daha temiz ve sağlıklı su akacak olmasıdır. Tesisimizin şehir şebekesine bağlanma işlemleri başlamış olup, sıkı kalite kontrol süreçlerinden geçerek, suyumuzun sağlık standartlarına uygunluğunu kesin bir şekilde garantilenmiştir” dedi.

“SAĞLIĞINIZ VE MUTLULUĞUNUZ BİZİM ÖNCELİĞİMİZDİR”

Başkan Çöl, “Bu projenin başarılı bir şekilde tamamlanması, Sandıklı Belediyesi olarak şehrimizin altyapısını geliştirmeye ve yaşam kalitesini yükseltmeye olan bağlılığımızı bir kez daha göstermektedir. Sağlığınız ve mutluluğunuz bizim önceliğimizdir ve bu yeni arıtma tesisi, bu taahhüdümüzün bir yansımasıdır. Ben bu vesileyle süreçte gösterdiğiniz sabır ve destek için teşekkür ederim. Şehrimizin daha iyi bir geleceğe doğru ilerlemeye devam etmek için birlikte çalışmaya devam edeceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı. N\S