Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal’ın, Ramazan yardımlarına başladığı öğrenildi. Ancak Köksal'ın başlattığı yardımlar, birtakım Afyonkarahisarlıların eleştirilerine maruz kaldı.

Köksal'ın ekibinin, Ramazan Ayı münasebetiyle Afyonkarahisar'da bir dizi ev ziyareti gerçekleştirerek, ailelere çok miktarda erzak paketleri dağıttığı belirtildi. Vatandaşlar arasında bu yardımlar farklı tepkilere sebep oldu. Afyonkarahisarlı vatandaşlardan bazıları, ODAK'a yaptıkları açıklamalarda, Köksal'a yönelik eleştirilerde bulundu.

17Fe467D 3Efe 4E3A 9Ba1 364C381D6913 Kopyala

Bir vatandaş, "Burcu ablada para çok herhalde. Ramazan ayı bahanesiyle evlere çok miktarda erzak dağıtmaya başladı. Vekilliği döneminde hiç kimse ramazan ayında Köksal'dan erzak yardımı görmedi. Erzak paketi dağıtarak vatandaşın oyunu alabileceğini mi zannediyor? Bu yaptığı yardım değildir, oy kapmaktır. Ben sana erzak vereyim, sen bana oyunu ver demektir. Burcu abla vatandaşı bu tür yardım bahaneleri ile satın alacağını düşünüyor. Neden vekillik döneminde değil de, seçimlere çok az zaman kala bu yardımlar yapılıyor. Bu resmen vatandaşların gözünü boyamaktır" şeklinde konuşarak, Köksal'a tepkisini dile getirdi.

Sarıdere, “Daha önce uyarılarımızı yapmıştık” Sarıdere, “Daha önce uyarılarımızı yapmıştık”