Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Belediye Başkan Adaylığı sürecinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. “Afyonkarahisar’da adım atmadığım cadde ve sokak kalmayacak” diyen Köksal’a CHP İl Başkanı Faruk Duha Erhan, Merkez İlçe Başkanı Büşra Dişçioğlu Çetinöz, İl Kadın Kolları Başkanı Emsal Gedikkaya ve Yönetim Kurulu üyeleri de eşlik ediyor.

ESNAFIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ

Saha çalışmalarına yoğun bir tempoyla devam eden Köksal, Kurtuluş Caddesi esnafıyla istişarelerde bulunarak onların dert ve sıkıntılarını dinledi. Sorunların üstesinden hep birlikte geleceklerini belirten Köksal, esnafa yüzünü güldürme sözü verdi.

Bu cihaz Afyon’da tek! Bu cihaz Afyon’da tek!

Ziyaret esnafında Kurtuluş Caddesi’nin işlek hale gelmesine ve canlanmasına değinen  Belediye Başkan Adayı Köksal, esnafın yüzünü gülmesi için çalışacağına söyledi konuşması devam eden   Başkan Adayı Köksal, şöyle konuştu: “Ziyaret ettiğim iş yerlerinde pek çok sorun işitiyorum. Onlarla el ele vermeden, esnafımızdan, hemşehrilerimizden güç almadan bu sorunların üstesinden gelemeyiz. Saha çalışmalarımızda edindiğimiz izlenimler ışığında yeni projeler üreteceğiz. Hemşehrilerimize hayal pazarlamak yerine onların kurduğu hayalleri gerçeğe dönüştüreceğiz. Bizim halkımız mütevazi, çok şey istemiyorlar. Herkesin ortak hayali daha yaşanabilir bir Afyonkarahisar” dedi. 

AFYON HALKINA SORUMLULUKLARIM VAR  

Açıklamasına devam  Belediye Başkan Adayı Köksal, Afyonkarahisar vatandaşlarına karşı pek çok konuda sorumlu hissettiğini ifadeetti. Belediye Başkan Adayı Köksal,  şöyle devam etti: “Dükkanından içeri girdiğimde üzerinde baskı hissetse bile beni destekleyen esnaflarımıza karşı sorumluluklarım var. Ekonomik dayatmalar karşısında git gide azalan kazancıyla ayakta durmaya çalışan emekçi kardeşlerimize karşı sorumluluklarım var. Kendini pasif, geri plana itilmiş hisseden kadınlarımıza karşı sorumluluklarım var. Artık kahvehanelerde bile çay içmeye korkan emeklilerimize karşı sorumluluklarım var. Ailesine masraf olmamak için üniversite hayali kuramayan, okulunu bitirip işsiz kalan gençlerimize karşı sorumluluklarım var. Afyonkarahisar’ımızda her kesime hitap edebilen, herkesin derdine derman olabilen, eşitlik ve adaletten taviz vermeyen bir yönetim anlayışıyla hizmet vereceğiz. Belediye, esnafın korkulu rüyası değil; zora düştüğünde çalacak kapısı olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: BÜLTEN