5 yıldır bakım ve onarımı bir türlü bitirilemeyen Zafer Müzesi'ni ziyaret eden ODAK Yazarı Ertuğrul Kalafat, Müze tadilatının ne zaman bitirileceğini araştırırken ilginç bir soru ile karşılaştı.

Kendisinin Müzenin tadilatından sorumlu olduğunu söyleyen müteahhit, ODAK Yazarı Ertuğrul Kalafat’a, ‘Ne zaman biteceğini neden merak ediyorsun, ne yapacaksın, namaz mı kılacaksın?’ diye sordu.

Bugüne kadar 3-4 defa bitiş tarihi değiştirilen tadilat ile ilgili olarak müteahhitlerin değiştirilmesine rağmen tadilatın bitmemesinin nedeni merak ediliyordu.

2 yılda Gökdelenler diken müteahhitler, AVM yapan inşaat şirketleri Zafer Müzesi'nin defalarca ihale değişikliğine rağmen bir türlü bitirememişlerdi.

Hepinizin bildiği gibi Zafer Müzesi Afyon'un kurtuluşu sırasında Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının konakladığı bir karargah özelliği taşıyor. Her yıl Ağustos Zafer haftasında Afyon'un kurtuluşu Zafer Müzesi'nin önünde yapılan törenlerle kutlanıyordu.

ADAYLIĞININ DÜŞECEĞİNİ BİLMİYOR MUYDUN? NEDEN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'Nİ ŞAHSİ İSTİKBALİNE ALET ETTİN? ADAYLIĞININ DÜŞECEĞİNİ BİLMİYOR MUYDUN? NEDEN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'Nİ ŞAHSİ İSTİKBALİNE ALET ETTİN?

Pek çok defa siyasetçiler ve medya tarafından dile getirilmesine rağmen işin savsaklaması, yavaşa alınması vatandaşların kafasında soru işareti bırakmaya devam etmekteydi.

 ‘Aslı ve orijinaline yakın yapacağız’ denilmesine rağmen uzun süredir bitirilmeyen tadilatın son müteahhidi işin neden bitirilemediğini ağzından kaçırdı.

‘Özel idare para çıkarmıyor Eğer buraya zamanında gerekli ödenek çıkarılmış olsaydı bugüne kadar 50 kere biterdi’ diyen müteahhit isim vermeden de bu işi engellemeye çalışanları ima etti.

Özel İdare Yetkililerinden bu konuda bir cevap bekleniyor. ÖZEL HABER/ ODAK HABER MERKEZİ

Editör: Fadime Özkaran