Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, törende yaptığı konuşmada İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dikkat çekerek dünyaya çağrıda bulundu. Bakan Özhaseki, “Şu anda Akdeniz'in doğusunda bir soykırım yaşanıyor. Eşi benzeri hiç görülmemiş bir vahşet işleniyor. Kadınlar, çocuklar, gazeteciler öldürülüyor. Hastaneler bombalanıyor ve insanlık alemi, basit çıkar hesaplarıyla sadece seyrediyor. Sizden tek istediğimiz; insani ve vicdani bir duruş. İnsanlık adına sadece ‘ateşkes’ deyin. ‘İnsanlar, kadınlar, çocuklar yaşasın’ deyin ve dünya huzur bulsun.” dedi.

Ödülü (Manşet) (1)

2017 YILINDA BAŞLATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde 2017 yılında başlatılan ‘Sıfır Atık’ projesi, başarısı ile dünya çapında ödül almaya devam ediyor. Atık üretimini azaltarak, geri dönüşümü teşvik eden ve doğal kaynakları koruyarak daha temiz, daha gelişmiş ve sürdürülebilir bir Türkiye oluşturmaya yönelik çalışmalarıyla adından söz ettiren ‘Sıfır Atık’ projesi son olarak; Avrupa-Akdeniz ve Körfez bölgelerinde, bölgenin barış ve refahına faaliyetleriyle katkıda bulunan projelere verilen Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AKDENİZ-PA) Ödülü’ne değer görüldü.

Kentte Sabah Saatlerinde Hava Durumu! Kentte Sabah Saatlerinde Hava Durumu!

Ödülü (Manşet) (2)

ÖDÜLÜ ERDOĞAN ADINA ALDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin adına ödülü, Portekiz’in Braga şehrinde gerçekleşen törenle aldı. Forum Braga Konferans Salonu’nda düzenlenen törende, PAM Genel Sekreteri SergioPiazzi’nin elinden ödülü alan Bakan Özhaseki, Türkiye olarak, Akdeniz Parlamenter Asamblesi’ne taraf olmaktan ve katkı sağlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ödülü (Manşet) (3)Ödülü (Manşet) (4)

Kaynak: FATMA SEDA CAN