Fakülte binasında düzenlenen ve AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’un da katıldığı etkinlikte öğrencilerimiz, lisans eğitimleri boyunca edindikleri bilgiler doğrultusunda öğretim üyelerinin danışmanlığında hazırladıkları bilimsel çalışmalar hakkında, sunumlar gerçekleştirdi.Bilimsel posterlerin, sözel sunumu görsel destekle güçlendiren pratik ve etkili bir akademik çalışma olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Okumuş, sınırlı zamanda ve görüşme aralığında yapılan bilgilendirici ve interaktif nitelikli sunumların, özellikle akademik kariyer hedefleyen gençler için son derece yararlı bir deneyim olduğunu belirterek öğrencileri ve danışmanlarını kutladı.

Poster (6)

Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan aranan şahıs yakalandı! Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan aranan şahıs yakalandı!

ÖĞRENCİLER HAZIRLADI

Etkinlikte, Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Bülent Kırkan, Doç. Dr. Fatih Göger ve Arş. Gör. Halise Betül Aslan’dan oluşan “Araştırma Projesi Poster Sunumu İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu” tarafından; konu ilginçliği/özgünlüğü, sunum, anlatım, görsellik ve mesajı iletebilme becerisi bakımlarından değerlendirilen üç çalışma ödüllendirildi.

Poster (5)

Poster birincilik ödülüne, öğrenci Özge Demirel’in, Doç. Dr. Serap Şahin Bölükbaşı danışmanlığında hazırladığı “DuloksetinHidroklorür’ün DU-145 Prostat Kanser Hücreleri Üzerine Sitotoksik Etkisinin Araştırılması” projesi layık görüldü.

Poster (4)

ÖğrenciSevde Saliha Tarakcı’nın, Dr. Öğr. Üyesi Ozan Kılıçkaya danışmanlığında hazırladığı “YidCİnsertaz Hedefli HalkasalPeptit Tasarımı” ikincilik ödülü alırken öğrenci Zehra Keçeci’nin, Doç. Dr. Gamze Göger danışmanlığında hazırladığı “CymboponNardus L. Rendle -Sitronella- Uçucu Yağının Antibakteriyel Maddeler ile Kombinasyonlarının Araştırılması” posteri üçüncülük ödülü almaya hak kazandı. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Sarıkürkcü takdim etti.

Kaynak: AHMET SARLIK