Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Sağlık Bakanlığına atanan Kemal Memişoğlu’nun hayatı merak konusu oldu.

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu kimdir?

Memişoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın istifa etmesinin ardından Sağlık Bakanı olarak atandı.

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu kimdir?

Parasını ona yatıranlar köşeyi dönüyor! Elindeki parayı ikiye üçe katlayacak formülü verdi Parasını ona yatıranlar köşeyi dönüyor! Elindeki parayı ikiye üçe katlayacak formülü verdi

Kemal Memişoğlu Kimdir?

1966 yılında Trabzon’da doğdu. Aslen Rizeli olan Memişoğlu, Türk tabip, bürokrat ve siyasetçidir. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1995 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde genel cerrahi uzmanlığı eğitimini tamamladı.

1996 ve 1998 yılları arasında SSK Konya Ereğli Hastanesi, PTT Hastanesi ve Bursa Askeri Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı. 1999-2000 yıllarında Miami Üniversitesi'nde Karaciğer ve Gastrointestinal Transplantasyon ünitesinde görev yaptı. 2000-2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda başasistan olarak bulundu.

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu kimdir?

2002 yılında ise PTT Hastanesi'ne başhekim olarak atanan Memişoğlu, 2007'de başladığı Beykent Üniversitesi Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans programını 2009 yılında tamamladı.

2002-2012 yılları arasında İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim olarak hizmet verdi. Memişoğlu, 2012'de İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak atandı, Mayıs 2014-Ekim 2016 tarihleri arasında ise aynı birliğin Genel Sekreteri olarak görev yaptı.

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu kimdir?

Memişoğlu, 6 Ekim 2016 tarihinde İstanbul İl Sağlık Müdürü olarak atandı.

2008 yılında Genel Cerrahi Doçenti, 2016 yılında ise Genel Cerrahi Profesörü unvanlarını alan Memişoğlu, ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış çok sayıda bilimsel makalesi bulunuyor.

Memişoğlu, 2 Temmuz 2024 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 67. Hükümet'te Sağlık Bakanı olarak atandı.

Memişoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: ODAK HABER MERKEZİ