Emirdağ'da yapılan seçimlerde mevcut belediye başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Serkan Koyuncu, resmi olmayan sonuçlara göre tekrar belediye başkanı seçildi. Ancak seçim sonrasında sahte hesaplardan algılar oluşturulmaya başlandı. Başkan Koyuncu ise bu duruma karşı sert bir tavır sergiledi.

Emirdağ’da resmi olmayan sonuçlara göre mevcut belediye başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Serkan Koyuncu, tekrar belediye başkanı oldu. Başkan Koyuncu’nun tekrar başkan seçilmesinin ardından sahte hesaplardan algılar yapılmaya başlandı. Başkan Koyuncu, algı yaratmaya çalışanlara sert çıktı. İşte Serkan Koyuncu’nun, sahte hesap açan kişilere söyledikleri:

Başkan Koyuncu, sahte hesap açan kişilere şu sözlerle karşılık verdi:

"Sahada seçim bu insanlarla kazanıldı, masa başında yaptığınız kirli ittifaklar ile değil. Hala akıllanmadınız! Hala algı peşindesiniz! Sayı saymayı da bilmiyorsunuz! Dün geçersiz oy sayısı 1000 in üzerinde diyordunuz, bugün 500’e düşmüşünüz. Yarına Allah Kerim diyorsunuz. Emirdağ ilçemizde 4741 vatandaşımızın bize verdiği oy var. Size bu oyu bu hakkı yedireceğimizi mi sandınız? Eskidendi istediğiniz yerde at koşturmacalarınız. Bitti o günler. Şimdi gidin kumda oynayın ya da az ötede algı yapmaya çalışın.”

Koyuncu Algı 1

Koyuncu, “Size göre memurlar hırsız, YSK hırsız, kendi müşahitleriniz hırsız, sandık başkanları hırsız, rakip müşahitler hırsız, ilçe seçim hırsız, bir siz düzgünsünüz ha? Hadi git. Seçime hile karıştırmaya çalışanları da, daha seçim başlamadan, tutanaklara ıslak imzaları attırmaya çalışanları da biliyoruz... Bilmiyoruz zannetmeyin, daha çok şey biliyoruz. Yavaş yavaş... Sahte Facebook Hesap Uzmanı halıcı ağbim! Emirdağ Sevdalısı mı Havaslısı mısın nesin? Seni de yakaladık, Videoya Gülümse. Doğru adliyeye, savcılığa. Kocaman adamsın, esnaf adamsın 10 yaşındaki çocuk yapmaz ama sen yapıyorsun. Demek ki acın çok. Sahte hesaptan yazdıkların yanına kalacak mı sandın? Yavaş yavaş."

Emirdağ'da seçime itiraz edildi! Emirdağ'da seçime itiraz edildi!

Serkn Koyuncu Algı 3

Bu sözlerle Başkan Koyuncu, sahte hesaplardan algı oluşturmaya çalışanları sert bir dille eleştirdi ve doğruyu savundu.

Serkan Koyuncu 2 Algı