2024 yılında yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerine 5 ay kala Belediye Başkan Aday Adayları ile İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayları da sahaya yavaş yavaş çıkmaya başlarken Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesinde yaşayan Zehra Kaya, AK Parti Sinanpaşa İl Genel Meclis Üyeliğine Aday Adayı olduğunu açıkladı. 

BAŞVURUYU RESMİ OLARAK YAPACAK

AK Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar birçok görevlerde yer alan ve partinin Kadın Kollarında aktif olarak çalışan Zehra Kaya, AK Parti’den Sinanpaşa İl Genel Meclis Üyeliğine Aday Adayı olacağını açıkladı. Önümüzdeki günlerde Aday Adaylığı başvurusunu resmi olarak yapacak olan Kaya, Odak Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gökhan Kocaaslan’a konuştu.

HİZMET ETMEK İÇİN ADAY ADAYI OLDUM

Afyon’da tabuları yıkan kadın eğitmen; Alime Küçükçelebi Afyon’da tabuları yıkan kadın eğitmen; Alime Küçükçelebi

Sinanpaşa İlçesine hizmet etmek için aday adayı olduğunu söyleyen Kaya, “Partinin kuruluşundan bugüne kadar hiçbir menfaat beklemeden çalıştım, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğim. Kadınların da aktif siyasette yer almaları gerektiğini düşünerek yola çıktım. Tabi ki kararı AK Parti İlçe Başkanlığımız, İl Başkanlığımız ve Genel Merkezimiz verecek” dedi.

TEBRİK YAĞMURUNA TUTULDU

Sosyal medya hesaplarından aday adaylığını açıklamasının ardından birçok takipçi tarafından tebrik yağmuruna tutulan Kaya, kendine has şalvarlı ve yazmalı tarzı ile dikkatleri üzerine çekmeyi şimdiden başardı. İlçe halkı tarafından sevilen Kaya’nın aday adaylığını açıklaması kadınlar tarafından takdirle karşılanırken, birçok kadına da siyasete atılmasında cesaret verdi. HABER: GÖKHAN KOCAASLAN