Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl'ün öncülüğünde gerçekleştirilen bu önemli proje, bölge halkının ve ziyaretçilerin huzur dolu anlar yaşayacağı bir mekan olarak hizmet vermeye başladı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Çöl, “Hisar Kalesi, tarihi ve kültürel değerleriyle ön plana çıkan Sandıklı ilçesinin en kıymetli simgelerinden biridir. Bu anlam yüklü mekanın restore edilerek yeni bir sosyal tesis haline getirilmesi, bölge turizmi ve halkımızın sosyal hayatına önemli bir katkı sunmaktadır. HİSAR PARK Sosyal Tesisi, ailece doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenler için vazgeçilmez bir adres haline gelmiştir. Tesisimizde geniş ve ferah alanlar, keyifli oturma alanları ve çocuk oyun parkları bulunmaktadır. Ayrıca, damak tadınıza uygun birbirinden lezzetli gözleme, kahvaltı çeşitleri, tost, patates kızartması, bardakta mısır, sıcak ve soğuk içecekler ve dondurma çeşitleri ile konuklarımızın damakları şenleniyor” dedi.

ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLAMAYA DEVAM EDECEK

Hisar Kalesi'nin tarihi atmosferi ve muhteşem doğal güzellikleri eşliğinde, Hisar Park Sosyal Tesisi her yaş grubundan insanın keyifle vakit geçireceği bir mekan olma özelliği taşıdığı ifade edildi. Öte yandan düzenlenecek etkinlikler ve sosyal kültürel etkinliklerle bölge kültürüne ve sanatına katkı sağlamak da en büyük hedefleri arasında.

Başkan Çöl, Hisar Park Sosyal Tesisi'nin açılışıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Tarihi mirasımız olan Hisar Kalesi'ni restore ederek, hem tarihimize sahip çıkıyor hem de halkımızın sosyal yaşamına katkı sağlıyoruz. Hisar Park Sosyal Tesisi ile hemşehrilerimiz, aileleriyle birlikte doğanın ve tarihimizin güzelliklerini doyasıya yaşayacaklar. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm ekibimize teşekkür ederim. Hisar Park Sosyal Tesisi, misafirperverliği, doğal güzellikleri ve lezzetli mutfağıyla Sandıklı halkını ve ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek. Herkesi tarihi Hisar Kalesi'nde buluşmaya ve huzur dolu anlar yaşamaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. >>HABER: UĞUR BALABAN

Bilim fuarı açıldı! Bilim fuarı açıldı!

 

 

#sandıklı #afyonkarahisar #odakgazetesi #güncel #hisarpark #mustafaçöl #hisar

Editör: TE Bilisim