Çayırbağ Beldesinde dört kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan cinayet olayında sanığın ilginç isimleri ön plana sürdüğü öğrenildi. Geçtiğimiz dönem Afyonkarahisar Belediyesinde üst düzey yöneticilik yaptıkları bilinen şahısların kendisini dolaylı yönden tahrik ettiği yönünde iddiada bulunduğu öğrenildi. 

Sanık Mert T.’nin, Çayırbağ’da işlediği eşinin ailesini hedef alan cinayetlerle alakalı olarak son duruşmasında yaptığı savunmada Afyonkarahisar Belediyesinde üst düzey yöneticilik yapan bir kişinin ölen eşinin akrabası olduğu için kendisine Afyonkarahisar’da çalışma hayatı şansı vermediklerini ifade etti. Dolmuş şöförü olduğu bilinen sanığın üst düzey yönetici tarafından dolmuş duraklarına baskı kurmak suretiyle pek çok durakta işten çıkarıldığını ifade etti.

Susadım çeşmeye ama kör tapalı! Susadım çeşmeye ama kör tapalı!

Mahkeme ise sanığın savunmasının ardından sanığın tutukluluk halinin devamına ve bir sonraki duruşmanın Ekim ayında yapılmasına karar verdiği kaydedildi.

Çayırbağ’da ne olmuştu?

Çayırbağ Beldesinin Uğur Mahallesi'nde geçtiğimiz senenin sonunda meydana gelen olayda, Mert Muharrem T., (25) boşanmak üzere olduğu Havva Nur T.’nin kaldığı baba evine giderek çocuğunu görmek istemiş ancak burada taraflar arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma yaşanmıştı.Tartışmanın büyümesi üzerine Mert T. sokak ortasında eski karısı Havva Nur T.,, babası Adem Şenol, annesi Cemile Şenol ve anneanne Emine Tanış’ın üzerine pompalı tüfekle ateş açmıştı…

Kaynak: Ali Küçükkartal Özel haber