Afyonkarahisar’ın o kasabasında kurban kesim rekoru! Nüfusunun yarısı kadar kurban kesildi! Afyonkarahisar’ın o kasabasında kurban kesim rekoru! Nüfusunun yarısı kadar kurban kesildi!

Okulun Dilimizin Zenginlikleri Projesi Kermesi ve Bahar Şenliğine Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Çayırbağ Belediye Başkanı Ender Kiraz, Müdür Yardımcısı Musa Dinçgez, Şube Müdürü Hayati Duman, okul idarecileri, öğretmenleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında öğrencilerin hazırlamış oldukları ve rol aldığı Nasrettin Hoca canlandırması ve fıkraları, Aşuk ile Maşuk gösterisi, Yunus Emre'den Gönül Çalabı Tahtı Sözlüğünden Beyitler, okulumuz öğretmenlerinin hazırladığı türkü şöleni, halk oyunları ve mehteran takımının gösterileri büyük alkış topladı.

Sünnetci (Manşet) (2)

FİDAN HEDİYE ETTİLER

Ayrıca öğrencilerin geri dönüşüm malzemelerinden hazırladıkları materyaller ve ürünlerden oluşan sergi davetlilerden tam not aldı. Öğrencilerin Tohumdan Fidana Projesi kapsamında büyüttükleri badem ve ceviz fidanları ile Sıfır Atıktan Sanata Projesi kapsamında geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları robotu hediye ettikleri İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci; " Her şey hayal etmekle ve bir tohumla başlıyor. Görüyorum ki öğrencilerimin hayallerini canlandırdıkları Atıktan Sanata Eserleri bizlere neden geleceğe güvenle bakmamız gerektiğini gösteriyor. Sizler tohumlarınızı ekmişsiniz bizlere de ekilen tohumları kültürel değerlerimizin ışığında bilgi ve teknolojik donanımla destekleyerek büyütmek kalıyor. Hepinizi ayrı ayrı kucaklıyorum ve yaptığınız bu birbirinden güzel eserler için tebrik ediyorum. Ayrıca Kermes ve Bahar Şenliğinin hazırlanmasında emeği geçen tüm idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum" dedi.Şenlikte sunulan ikramlar ve velilerin imece usulü el birliği ile hazırladıkları kermes hem gözlere hem de gönüllere hitap etti.

Sünnetci (Manşet) (1)Sünnetci (Manşet) (4)

Kaynak: AHMET SARLIK