İçişleri bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya platformundan duyurdu; "Erzincan’ın Kemah kırsalında düzenlenen KAHRAMANLAR-28 operasyonunda;

1’i Yeşil, 1’i Gri kategoride olmak üzere 2 terörist etkisiz hale getirildi.

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI

21 Ekim 2021 tarihinde Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu’yu, 10 Haziran 2016 tarihinde ise Piyade Uzman Çavuşlar Mesut Ardıç ve İsmail Yüksel’i şehit eden işte bu hain teröristlerdi.

Fransızca resmi dil olmaktan çıktı mı? Fransızca resmi dil olmaktan çıktı mı?

Aziz milletimiz emin olsun:

HAİNLERİN TEK TEK NEFESLERİNİ KESECEĞİZ

Erzincan Kemah kırsalında İl Jandarma Komutanlığımızca gerçekleştirilen Kahramanlar-28 Operasyonu kapsamında, komandolarımız ve güvenlik korucu timlerimizle, teröristler arasında sıcak temas sağlandı.

İçişleri Bakanlığı terörden arananlar listesinde Yeşil kategoride yer alan  ve 3 Jandarma Uzman Çavuşumuzun şehit edilmesi talimatını veren Aras Digor kod adlı Yunus Babayiğit ve Gri kategoride yer alan H.G. isimli teröristler silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Yunus Babayiğit adlı hain teröristin 3 güvenlik görevlimizin şehit edilmesinin yanı sıra 5 güvenlik görevlimizin yaralandığı eylemlere katıldığı ve 6 eylemin talimatını verdiği tespit edildi.

H.G. isimli teröristin ise 1 vatandaşımızın şehit edilmesi, 1 güvenlik görevlisinin yaralanması ile sonuçlanan 6 eyleme katıldığı tespit edildi.

Operasyonu gerçekleştiren kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz amansızca devam edecek" ifadelerini kullandı.