Proje kapsamında, Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere beden eğitimi derslerinde ücretsiz yüzme eğitimi veriliyor. Başvurular, okul müdürlükleri aracılığıyla yapılıyor.

yüzme bilmeyen kalmasın

Başvuru yapan okulların programlaması yapıldıktan sonra, başvuran öğrenciler haftada iki gün, dört haftalık bir program olarak toplam sekiz derslik eğitime davet ediliyor. Merkezdeki okullar için İl Müdürlüğü servis imkanı da sağlıyor. Okullarda öğrenciler eğitim öğretim saatinde alınıyor, havuza getiriliyor, burada eğitimini aldıktan sonra tekrar okuluna bırakılıyor.

yüzme bilmeyen kalmasın

15 bin öğrenciye yüzme eğitimi verildi

Proje kapsamında, Afyonkarahisar’da geçtiğimiz yıl 15 bin öğrenciye yüzme eğitimi verildi. Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesine büyük önem verdiklerini belirterek, bu yıl daha çok öğrencinin yüzme eğitimi almasını istediklerini söyledi.

yüzme bilmeyen kalmasın

Kasapoğlu, proje kapsamında Afyonkarahisar’daki öğrencilere ücretsiz yüzme eğitimi verildiğini hatırlatarak, "Bu proje, çocukların yüzme öğrenmeleri ve yüzmenin faydalarından yararlanmaları için önemli bir fırsat sunuyor. Biz de bu projeye büyük önem veriyoruz. Bu yıl daha çok öğrencinin yüzme eğitimi almasını istiyoruz. Bu konuda okul müdürlüklerimizle birlikte çalışıyoruz.

yüzme bilmeyen kalmasın

Başvuruların başladığını duyuruyoruz. Okul müdürlükleri aracılığıyla başvurular yapılıyor. Başvuru yapan okulların programlaması yapıldıktan sonra, başvuran öğrenciler haftada iki gün, dört haftalık bir program olarak toplam sekiz derslik eğitime davet ediliyor. Merkezdeki okullar için servis imkanı da sağlanıyor" dedi.

Trabzonspor'un Nijeryalı oyuncusu Paul Onuachu'nun son durumu! Trabzonspor'un Nijeryalı oyuncusu Paul Onuachu'nun son durumu!

yüzme bilmeyen kalmasın

Kaynak: NURBANU SOY