Afyon Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı cumartesi sabah saatlerinde Valilikte özel bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı daveti ilgililere Vali Yiğitbaşı’ndan geldi. İYİ Parti Afyon Milletvekili Hakan Şeref Olgun, İYİ Parti Afyon İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nu Valiliğe davet eden Vali Kübra Güran Yiğitbaşı’na Vali Yardımcısı Kübra Teymur, İl Jandarma Alay Komutanı Alb. Yılmaz Kırgel ve Emniyet Müdürü Mahmut Ay eşlik ettiler.

AKŞENER’İN ETKİNLİĞİNE İZİN ÇIKTI

Toplantıda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Afyon programı görüşüldü. Toplantı sonunda Meral Akşener’in 26 Ağustos ta Afyon Kocatepe’de yapacağı etkinliğe ve öncesi çalışmalara izin çıktı. Bilindiği gibi Valilik daha önce 25 Ağustos günü etkinlik ile ilgili olarak sahne ve çadırların kurulması ile ilgili talep için olumsuz cevap vermişti. İYİ Partililer de ‘Biz 25 Ağustos’ta sahne ve çadırları kuramazsak, 26’sındaki proğramı nasıl yaparız. Bu bir nevi engellemedir’ demişlerdi.

ZEYTİN DALI OLARAK YORUMLANDI

Afyon Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı’nın İYİ Parti’nin 15 Ağustos’taki ön hazırlığı ile ilgili talebine önce olumsuz bakması, sonrasında ise olumlu neticelenmesini Hükümetin İYİ Parti’ye uzattığı zeytin dalı olarak yorumlandı. Siyasi çevreler bu konuda, ‘Vali Hanım böylesine önemli bir konuda tek başına insiyatif almayacak kadar zeki bir kişi. Bu konuyu İçişleri Bakanı ile mutlaka görüşmüştür. Tüm Türkiye Akşener’in 26 Ağustos’ta Afyon’da yapacağı konuşmaya kilitlenmiş ve merakla beklerken, bu talebe olumsuz cevap vermek İYİ Partilileri mağdur duruma düşürürdü. Hükümet böyle bir algılamaya izin veremezdi, bu belliydi. Ve bu şekilde de Akşener’e MHP Liderinin yaptığı çağrıyı Hükümetinde desteklediği, Cumhur İttifakının net olduğu mesajı verilmiştir’ dediler. ODAK ÖZEL HABER/ NURETTİN ALPAY GÜZBEY

 

 

 

#odakgazetesi #güncel #siyaset #meral #akşener #kübra #güran #yiğitbaşı #afyonkarahisar #iyiparti 

Rihanna Yıldız Tilbe'ye mi özendi? Rihanna Yıldız Tilbe'ye mi özendi?
Editör: TE Bilisim