Advert

Tereyağı cep yakıyor

Asgari ücrete yapılan zam sonrası birçok ürünlere de zamları beraberinde getirdi. Mutfakların vazgeçilmezi tereyağı yüzde 55 zam oranı ile yeni yıla merhaba dedi

Tereyağı cep yakıyor
Tereyağı cep yakıyor Admin
Bu içerik 42 kez okundu.

Tarımsal sanayi alanında yapılan değişiklikler özellikle tereyağı üretimi açısından da önemli gelişmelere yol açtı. Yapılan zamlar ile beraber çoğu evin mutfağına dahi giremeyen tereyağının tadı günümüz şartlarında eski lezzetini koruyamaz hale gelmeye başladı.

LEZZETİ GİTGİDE UNUTTURACAK

Asgari ücrete gelen zam sonrası bunu fırsat bilen merdiven altı üreticileri bu süreçte insanların aklını çelme yoluna gitti. Tereyağının sağlık açısından son derece besleyici ve etkili olduğunu belirten yetkililer, bu şartlarda çoğu eve tereyağının giremeyeceğini ve lezzetinin gitgide unutulacağını söyledi.

KİLOSU 84 TL’YE ÇIKTI

Tereyağının kilosu geçen yıl 54 TL iken 2021 Ocak ayı itibarı ile 84 TL’ye kadar çıktı. Türkiye İstatistik Kurumu 2021’de 71 bin ton tereyağı üretildiğini bildirirken yeni yılda gelen zam ile bu rakamın ne olacağının henüz belli olmadığını söyledi.

2020’de tereyağı için 31,6 milyon doların sarf edildiğini bildiren yetkililer, aynı dönem için de 8 bin ton tereyağı ithalatının yapıldığını bildirdi.

>>ODAK HABER MERKEZİ

Asgari ücret Tereyağı Gıda Sektöründe Zam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor
Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor
Her şey Bolvadin için
Her şey Bolvadin için