Advert

Bu güce güvenin

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 29 Mayıs-4 Haziran arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. İlimizde her yüz bin kişide görülen vaka sayısı73.55 oldu

Bu güce güvenin
Bu güce güvenin Admin
Bu içerik 93 kez okundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabında illerde 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini paylaşarak, "Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da düşme eğilimi devam ediyor. Bu güce güvenin" dedi. Bakan Koca, "Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz; Gümüşhane, Bilecik, Bayburt, Kocaeli ve Kırklareli. Vaka sayılarında düşüş devam edecek aşı ile bağışıklık kazanacağız" dedi. İlimizde ise vaka sayısı hızla düşmeye devam ediyor.

288 BİN DOZ AŞI YAPILDI 

. İlimizde şu zamana kadar 288 bin 7 doz aşı yapıldı. İlimiz genelinde Sinovac ve Biontech aşısı yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamda ilimizde toplam 288 bin 7 doz aşı uygulaması yapıldı. Bunun 163 bin 339’u ilk doz olurken ikinci doz aşı yaptıranların sayısı ise 124 bin 668’de kaldı. İlimiz dahil yurt genelinde ki aşılama durumu Sağlık Bakanlığının resmi internet sitesi https://covid19asi.saglik.gov.tr/?gclid=CjwKCAjwqvyFBhB7EiwAER786fIeW5ul3lKRy0IttazYr_eGpcmvr7Kh5qi2lV6WeGxrF3ivpfgeRhoCZGoQAvD_BwE adresinden yayınlanmakta.

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#pandemi #fahrettinkoca #sinovac #biontech #sağlık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni bina yapılacak
Yeni bina yapılacak
AŞI SIRASI SENDE
AŞI SIRASI SENDE