Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla ilde bulunan kanalizasyon ve yağmur suyu altyapı hatları ile menfezlerin, düzenli akışını sağlamak için kanal temizleme çalışmaları son sürat devam ediyor. Birçok mahallede ve ana caddelerde çalışmalar tamamlanırken Atatürk ve İsmet İnönü caddesinde kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının temizliği ise sürüyor.

SU BASKINLARININ ÖNÜNE GEÇİLECEK

Yapılan temizlik çalışması kapsamında ızgaralardan çöpler toplanarak, tazyikli suyla yıkanıyor. Yağmur suyu hatlarının tıkanmasına neden olan yaprak, taş ve diğer atıkların temizlenmesiyle birlikte hattın sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanıyor. Periyodik olarak yapılan çalışmaların yanında yoğun yağışlarda meydana gelen ani su baskınlarında da ekipler anında müdahale gerçekleştiriliyor. Yürütülen yağmursuyu hattı temizlik çalışmalarıyla, olası yağışlardan dolayı meydana gelebilecek su baskınların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Öte yandan yağmur suyu hatlarının ve ızgaralarının tıkanmaması noktasında vatandaşlara da görev düştüğünü belirten yetkililer, vatandaşları yağmur suyu ızgaralarına çöp atmamaları konusunda uyardı. Izgaraların yakınına çöp ve diğer malzemelerin bırakılmasının yağışlarla birlikte tekrar tıkanmalara neden olacağı kaydedildi. HABER: FADİME ÖZKARAN

 

Zafer Şehitleri Anısına Frig Vadisi'nde Oryantiring müsabakaları başladı! Zafer Şehitleri Anısına Frig Vadisi'nde Oryantiring müsabakaları başladı!

 

#afyon #mehmetzeybek #temizlik #afyonkarahisarbelediyesi #temizlikçalışmaları #kışhazırlıkları #odakgazetesi #gündem #güncel

Editör: TE Bilisim