Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesine bağlı Yörükmezarı Köyü sakinleri, AK Parti eski ilçe başkanının orman vasfındaki yeşil alana çökmek istemesine karşı çıktı. Köylüler, Tözüm’ün bu talebinin arkasında "Nasıl zengin olabilirim havası" olduğunu ve bazı milletvekillerinin de bu duruma alet olduğunu belirttiler. Köylülerin tepkisi üzerine Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, konuyu yakından incelemek için Tarım ve Orman Bakanlığı ile ilgili kurumlardan yazılı bilgi istedi.

NE OLMUŞTU?

AK Parti’nin eski Sinanpaşa İlçe Başkanı Mesut Tözüm, Sandıklı Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluğundaki Sinanpaşa İlçesi'ne bağlı Yörükmezarı Köyü'nde bulunan orman vasfındaki alan içerisinde kalan ve köylü vatandaşların içme suyu hattının geçtiği yeşil alana çökmek istemiş ve Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı Sandıklı Orman İşletme Müdürlüğü'ne kiralamak için dilekçe vermesine köylü vatandaşlar tepki göstermişti.

Milyonlar harcandı birileri zengin edildi olan tarihi camiye oldu! Milyonlar harcandı birileri zengin edildi olan tarihi camiye oldu!

Kaynak: GÖKHAN KOCAASLAN