Düzenlenen törene Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, askeri erkan, bölge ve il müdürleri, gaziler ve öğrenciler katıldı.

11:11’i çok sevdiniz… 11:11’i çok sevdiniz…

ÇELENKLER SUNULDU

Törenin başında, Vali Güran Yiğitbaşı, protokol üyelerine ve törene katılan öğrencilere hoş geldiniz diyerek, cumhuriyet bayramlarını kutladı. Törenin devamında, Atatürk Anıtı'na valilik çelengi sunuldu. Vali Yiğitbaşı'nın ardından, Garnizon Komutanlığı çelengi Tuğgeneral Numan Yöner ve Belediye Başkanlığı çelengi Başkan Mehmet Zeybek tarafından Atatürk Anıtı'na sunuldu.

SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞINDA BULUNULDU
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen bu anlamlı tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve ebediyete intikal eden şehitlerimizle gazilerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla son buldu. Afyonkarahisar, bu özel günde Cumhuriyetin 100. yılını gururla kutladı. >>GÖKHAN KOCAASLAN