Gelişmekte olan ülkelerde mesleğiniz ne olursa olsun kendinizi sürekli güncellemeniz gerektiği doğrudur. Geleceğin bu yeni işleri hem yüksek gelir potansiyeli hem de çeşitli kariyer fırsatları sunuyor. Bu teknoloji hareketi özellikle robotik, oyun geliştirme ve sağlık teknolojisi gibi alanlarda yeni kariyer fırsatları yaratıyor. Geleceğin popüler meslekleri ve bu alandaki beklentilerle ilgili detaylar haberimizde..

Bu Meslekleri Yapanlar Paraya Para Demeyecek En Cok Kazanan 8 Meslek

Robotik Mühendisliği

Robot teknolojisi, otomasyondan sağlık alanına kadar birçok alana entegrasyonunu sağlayarak hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelmiştir. Bu alandaki başarı derin matematik, bilim, yazılım ve algoritma bilgisini gerektirir.

Oyun Geliştiriciliği

İnternet kullanımının artmasıyla birlikte dijital oyunlar da her geçen gün artıyor. Oyun sektörü, daha çok yazılım dilleri, tasarım ile görsel efektler konusu üzerine uzmanlık bilgisi gerektiren bir alandır.

Bu Meslekleri Yapanlar Paraya Para Demeyecek En Cok Kazanan 8 Meslek 640X331

Yer Bilimci

Yerbilimciler Dünya’nın yapısını ve tarihini anlamaya yardımcı olur. Bu bilgileri de insanlığın yararına araştırmalar yapmak için kullanırlar. Bölgede 2029’a kadar 1.600 yeni iş yaratılacağı tahmin ediliyor.

Epidemiyologlar

Bulaşıcı hastalıkların önlenmesi ve kontrolüne yönelik araştırmalar, özellikle pandemi sürecinden sonra giderek daha önemli hale geldi. Bölgede 2029 yılına kadar 400 yeni iş olanağının oluşacağı öngörülüyor.

Biyomühendis ile Biyomedikal Mühendisi

Biyomühendislik sağlık teknolojisinde devrim yaratma potansiyeli durumuna sahip ve önümüzdeki birkaç yıl içinde yaratılacak 1000 yeni iş ile büyümeye devam edecektir.

Gıda Teknoloji Uzmanı

Gıda güvenliği ile sürdürülebilir üretim gıda teknoloji uzmanlarının alanlarıdır. 2029 yılına kadar bu sektörde 600 yeni iş fırsatı ortaya çıkacak.

Bu Meslekleri Yapanlar Paraya Para Demeyecek En Cok Kazanan 8 Meslek 43901

Hidrolog

Küresel ısınma ve çevresel değişim ilerledikçe su kaynaklarının yönetimi ve korunması giderek önem kazanmaktadır. Hidrologlara 2029’a kadar 400 yeni iş yaratılması beklenmektedir.

Ev sahibi AKÜ! Ev sahibi AKÜ!

Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi Uzmanı

Yapay zeka (AI) ile makine öğrenimi neredeyse her sektörde devrim yaratmaktadır. Yapay zeka çözümleri sağlıktan finansa, üretimden perakendeye dek birçok sektörde kullanılıyor. Bu nedenle yapay zeka ile makine öğrenimi profesyonellerine olan talep hızla artmakta bu alan gelecekte de çok önemli kariyer fırsatları sunmaya devam edecek.

Kaynak: GAMZE KOÇAK