Toplumun tüm kesimlerine ulaşmak, vatandaşların her türlü istek ve taleplerine etkili ve hızlı çözümler üretebilmek amacıyla düzenli aralıklarla yapılan halk toplantılarının mayıs ayı toplantısı, Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın başkanlığında yapıldı.

96 (1)

Valilik B Blok toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Vali Yardımcıları ve kurum amirleri de hazır bulundu.

BİN 884 VATANDAŞIN TALEBİ ÇÖZÜME KAVUŞTU

Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, 29 Haziran 2022 tarihi ile 14 Şubat 2024 tarihleri arasında 8 halk toplantısı gerçekleştirildiğini, bu toplantılarda bin 329’u kadın, 555’i erkek olmak üzere toplamda bin 884 vatandaşın taleplerine çözüm bulunduğunu kaydetti. Bugüne kadar talep edilen 989 nakdi yardım talebinin 870’inin sonuçlandığını söyleyen Vali Yiğitbaşı, çeşitli konularda yapılan bin 442 talebin 970’inin olumlu sonuçlandığını belitti.

KADEM'DEN AGC'YE ZİYARET KADEM'DEN AGC'YE ZİYARET

Vali Yiğitbaşı, vatandaşlara tek tek söz vererek kendisine iletilen talep, istek ve sıkıntılarını dinledi.

Sorunlara çözümler üreten Yiğitbaşı, gerekli gördüğü konularda toplantıya katılan kurum amirlerine gereğinin yapılması hususunda talimat verdi.

Toplantıya gelen küçük kızla Vali Yiğitbaşı’nın arasında geçen diyalog gülümsetti. Vali Yiğitbaşı kızı kucağına alarak Afyon’un ona Devlet Ana sıfatını bir kez daha gösterdi. Devlet Ana “Aysima nasılsın iyi ki geldin neşelendim seni görünce Maşallah kuzum benim” diyerek sevdi.

Büyünce doktor olmak istediğini söyleyen Aysima, çocukları ve annelerini muayene etmek istediğini söyledi. Resim çizmeyi seven Aysima, Devlet Ana’ya havuç resmi çizip hediye etti.

Kaynak: CEMİLE KAYTAN