Kurban Bayramı arefesinde, emeklilerimiz için müjdeli haberler var. 10.000 TL, 11.250 TL ve 12.500 TL maaş alan emekliler için bayram öncesinde ekstra bir mutluluk kaynağı olacak: çünkü hesaplarına yapılacak çifte ödeme ile bayram sevinci ikiye katlanacak. Emekli maaşı alan 16 milyon vatandaşımızı ilgilendiren sürpriz ödeme günleri açıklandı. İşte, Haziran 2024’te emeklilere yapılacak bayram ikramiyesi ve maaş ödemelerinin takvimi…

Bakan duyurdu: PTT'den emeklilere yüzde 20 indirim! Bakan duyurdu: PTT'den emeklilere yüzde 20 indirim!

Türkiye genelindeki 16 milyon emekli vatandaş için Kurban Bayramı’na özel yapılacak olan ödemeler büyük bir merak konusuydu. Emeklilere verilecek bayram ikramiyesi ve Haziran 2024 emekli maaşları ödemelerinin tarihleri erkene alındı. Emeklilerimizi mutlu edecek olan bu sürpriz haber, akşam saatlerinde ulaştı. Emekliler, hem 3000 TL tutarındaki ikramiye ödemelerini alacaklar hem de Haziran ayına ait emekli maaşları daha erken ödenecek. Emekli maaşı alan vatandaşlarımız için son dakika gelişmelerini haberimizde bulabilirsiniz.

Emekli Maasi 10 000 Tl Ve Uzeri Olanlar Dikkat O Tarihte Emekliye Surpriz Odeme Geliyor

2024 KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ TAKVİMİ

SSK, BAĞ-KUR ve kamu görevlisi emeklileri başta olmak üzere, dul ve yetim aylığı alan vatandaşlarımız için Kurban Bayramı’ndan önce ikramiye dağıtımı gerçekleştirilecek. Emeklilerimiz, ikramiye ödemelerinin ne zaman yapılacağını büyük bir merak ve heyecan içinde beklemekteler. Bu seneki emekli bayram ikramiyesinin tutarı 3000 TL olarak belirlendi. Her bir emekliye eşit olarak dağıtılacak olan bu ikramiye ödemeleri hakkında Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan kesin bir duyuru yapılmamış olsa da, ödemelerin 10 Haziran tarihine kadar hesaplara aktarılması bekleniyor.

HAZİRAN 2024’TE EMEKLİLERE ERKEN MAAŞ MÜJDESİ

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala emekliler için sevindirici bir haber yayımlandı. Haziran 2024 emekli maaşlarının ödeme günleri belirlendi. Emekliler, bayram öncesi maaşlarını daha erken alabilmek için bekliyordu ve gelen son dakika bilgisine göre, Haziran ayı maaş ödemeleri erkene alındı. Böylece, 16 milyon emekli vatandaş bu yılki Haziran maaşlarını beklenenden önce almanın mutluluğunu yaşayacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, Haziran ayı maaş ödeme programını yakında açıklaması bekleniyor.

Emekli Maasi 10.000 T L Ve Uzeri Olanlar Dikkat O Tarihte Emekliye Surpriz Odeme Geliyor 640X331

EMEKLİLER İÇİN BAYRAM SEVİNCİ İKİ KAT ARTACAK

Ardı ardına gelen müjdelerle, emeklilerimizin yüzü gülmeye başladı. Haziran 2024 maaş ödemelerinin erkene çekilmesi ve bayram ikramiyesi ödeme tarihlerinin kesinleşmesi, milyonlarca emekli vatandaş için büyük bir önem taşıyordu. Zira emekliler, bir süredir maddi zorluklarla mücadele ediyor ve bayram harcamalarını nasıl yapacakları konusunda endişe içindeydiler. Son gelen haberlerle birlikte, emeklilerimiz Kurban Bayramı’nı ekonomik olarak daha konforlu bir şekilde karşılayacaklar.

Kaynak: GAMZE KOÇAK