Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde dün Kocatepe Anıtı'nda çelenk sunma töreninde protokol üyeleri durmaları gereken yerde duramadılar. Bunun nedeni ise siyasi parti yöneticisi iki kişinin hadsizlik mi yoksa densizlik olarak mı değerlendirileceği bilinemeyen davranışları idi.

 

PROTOKOL ÜYELERİNE SAYGISIZLIK

Cumhuriyet Bayramı çelenk sunma töreninde yaşanan saygısızlık tepki çekti. Dün Kocatepe Anıtı'ndaki çelenk sunma töreni öncesinde A Protokol üyelerinin olmaları gereken yerde iki kişinin durması ve adeta inatlaşırcasına kendilerinin durmaları gereken yere geçmemeleri şaşkınlıkla ve tepkiyle karşılandı.

 

A PROTOKOL YERİNDE İKİ SİYASİ

Törende Vali Kübra Güran Yiğitbaşı’nın arkasındaki sırada olmaları gereken A protokol üyelerinin yan taraflarda oldukları ve Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’in ise zar zor bir şekilde sıkışarak yer bulabildiği dikkatlerden kaçmadı. Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Komisyonu Başkanı daha yanlarda durmak zorunda kaldılar.

 

‘ADETA İŞGAL ETTİLER’

Bu olay orada bulunanlardan bazı kişilerin gözlerinden kaçmadı. Olayı anlatan bir kişi, ‘Protokolün bu törenlerde olmaları gereken yerleri belirlidir. Herkes de bunu bilir ve riayet eder. Tören başlamadan önce bu iki kişi geldiler tam da bulundukları yere dikildiler. Bu tür törenlerde Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı bir ön sırada üçü de en ön sırada olacak şekilde yerleri belirlenir. Makamlarının yazılı olduğu birer levhada yerde bulunur. Bu iki kişi geldiler ve ‘Vali’ yazan tabelanın tam arkasındaki sırada Vali Hanım'ın arkasında olacak şekilde ikisi yan yana durdular. O sırada A protokol üyeleri geldiler. Kibarlıklarından bir şey demediler ama yüzleri asıldı. Milletvekili İbrahim Yurdunuseven geldi. Protokolde olması gereken yere durmak için kibarca davrandı ve yerine geçmek istedi. Ama o iki siyasi adeta savaşırcasına inatla yer vermemeye gayret ettiler. İbrahim Yurdunuseven günün anlam ve önemine gölge düşürmemek için olsa gerek sabırlı davrandı ve fotoğraflarda daha net görülecektir, birazda sıkışarak, omuzları da arkada kalarak yan tarafta törene iştirak edebildi. Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Komisyonu Başkanı ve diğer ilgililer maalesef olmaları gereken yerde olamadılar’ dedi.

Asayiş Toplantısı Gerçekleştirildi Asayiş Toplantısı Gerçekleştirildi

 

İKİ SİYASİNİN İYİ PARTİLİ OLDUKLARI ÖĞRENİLDİ

Törendeki hareketlerinin hadsizlik mi, densizlik mi? olarak değerlendirileceği bilinemeyen iki siyasinin İYİ Parti Afyon İl Başkan Yardımcıları olan Hamdi Arık ve Cuma Çiftçi oldukları öğrenildi.

Öte yandan bu tür olayların bundan sonra yaşanmaması için ilgililerin gerekirse sert tedbir almalarının gerekliliğine işaret edildi.

ODAK ÖZEL HABER