Güner, şehit ailesine taziye ziyaretinde bulundu

Kapımız her zaman açık

Vali Hakan Yusuf Güner,  Çay’a bağlı Çayırpınar Köyünden olan Tunceli-Erzincan karayolunda askeri aracın geçişi sırasında yola önceden döşenen patlayıcının infilak etmesi üzerine Şehit olan J. Asb. Kd. Çvş. Mehmet Şimşek’in acılı ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Vali Hakan Yusuf Güner ve İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yusuf Kenan Topçu ile birlikte geldiği Çayırpınar köyünde Çay Kaymakamı Selim Palamut ve Köyü Muhtarı İbrahim Kıyar tarafından karşılandı. Şehit ailesinin evine gelen Güner ve beraberindekiler Şehit babası Osman Şimşek ve şehit yakınlarına başsağlığı dilerken, şehidimize Yüce Allah’tan rahmet, tüm aile fertlerine sabırlar temennisinde bulundu.

İstek ve taleplerini dinledi

Vali Güner, Şehit evinin bahçesinde Baba Osman Şimşek ve yakın akrabaları ile bir araya gelerek onların istek ve taleplerini dinledi. Anne, baba ve yakınlarına hitaben, sizler bize şehidin emanetisiniz diyen Vali Hakan Yusuf Güner, Allah’ın izniyle ve Valilik imkanları çerçevesinde aileye sahip çıkacaklarını belirtti.

Elimizden geleni yapacağız

Ailenin talep ve isteklerinin imkanlar ölçüsünde karşılanması için ellerinden geleni yapacağını belirten Vali Güner, tüm şehit yakınlarına Valilik kapılarının sonuna kadar açık olacağını söyledi.  Daha sonra Çay Müftüsü İbrahim Yıldırım tarafından başta Şehit Mehmet Şimşek olmak üzere tüm şehitlerimiz için yapılan dua ile taziye ziyareti sona erdi.

Editör: TE Bilisim