Mikrodalga Firini Yeni Alinmis Gibi Yapan Temizlik Tuyosu Yaglari Vakum Gibi Cekiyor 640X331

Mikrodalga fırın, günümüzde mutfakların vazgeçilmez bir parçasıdır. Ancak yoğun kullanım nedeniyle zamanla kirlenebilir ve leke birikimi yaşanabilir. Mikrodalga fırınınızı temiz tutmak, hem cihazın ömrünü uzatmanıza hem de mutfak hijyenini sağlamanıza yardımcı olur. İşte mikrodalga fırınınızı kolayca temizlemenin 5 etkili yolu:

lamasıyla bilinir. Bir kase suya limon suyu ekleyin ve mikrodalgada yüksek güçte birkaç dakika çalıştırarak buharlaştırın. Ardından 10 dakika bekleyin. Bu işlem, inatçı lekeleri ve kokuları yumuşatacak, mikrodalga fırının içini kolayca temizlemenizi sağlayacaktır.

Limon, doğal temizlik ve ferahlık sağlamasıyla bilinir. Bir kase suya limon suyu ekleyin ve mikrodalgada yüksek güçte birkaç dakika çalıştırarak buharlaştırın. Ardından 10 dakika bekleyin. Bu işlem, inatçı lekeleri ve kokuları yumuşatacak, mikrodalga fırının içini kolayca temizlemenizi sağlayacaktır.

Karbonat, doğal bir temizleyicidir ve güçlü bir macun oluşturduğunda mikrodalga fırındaki zorlu lekelerle başa çıkabilirsiniz. Karbonat ve suyu karıştırarak kalın bir macun yapın ve lekelerin üzerine uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra, ıslak bir süngerle hafifçe ovalayarak lekeleri temizleyin.

Eşit miktarda damıtılmış su, limon suyu ve beyaz sirkeyi bir sprey şişesinde karıştırarak kendi doğal temizleyicinizi hazırlayın. Karışımı mikrodalga fırının içine püskürtün ve 5 dakika bekleyin. Ardından nemli bir bezle silerek iç yüzeyi parlatın.

Mikrodalga Firini Yeni Alinmis Gibi Yapan Temizlik Tuyosu Yaglari Vakum Gibi Cekiyor

Mikrodalga kapağındaki yağ lekeleri için su ve bulaşık sabunu çözeltisini kullanın. Islak bir süngerle yağlı yüzeyleri nazikçe ovun. Daha sonra temiz suya batırılmış bir süngerle sabun kalıntılarını temizleyin.

Döner tabla mikrodalganın en sık kullanılan parçalarından biridir ve yiyecek kalıntılarının birikmesi muhtemeldir. Sıvı bulaşık sabunu ve su karışımıyla bir çözelti hazırlayın ve süngeri bu karışıma batırarak döner tabla üzerinde ovalayın. İnatçı yemek kalıntılarını çıkarmak için biraz zaman ayırın.

İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopterin modeli gündem oldu İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopterin modeli gündem oldu

Mikrodalgada yemek pişirirken yiyeceklerin üzerini gevşek bir streç film, kapak veya peçete ile kapatarak sıçramaları önlemek mümkündür. Ayrıca, mikrodalga fırınına uygun kaplar kullanarak ve dökülmüş sıvıları hemen temizleyerek mikrodalga fırınınızı daha kolay temizleyebilir ve uzun süre kullanabilirsiniz.

Mikrodalga fırının düzenli temizliği, sadece mutfağınızın hijyenini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cihazınızın ömrünü de uzatır. Bu basit ve pratik yöntemleri uygulayarak mikrodalga fırınınızı her zaman temiz ve kullanıma hazır tutabilirsiniz.

Kaynak: FATMA SEDA CAN