İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, bugün kent meydanında basın açıklaması yaptı. Emeklilerin sesini duyurmak için meydana geldiklerini söyleyen Mısırlıoğlu, ‘’Milyonlarca emeklinin beklediği 6 aylık enflasyon farkı belli oldu. 6 aylık enflasyon farkına göre yüzde 24,73 maaş zammı kesinleşti. TUİK İktidarın direktifleri doğrultusunda enflasyon rakamlarını açıklıyor. Bilsinler ki milyonlarca işçinin emekçinin, onların çocuklarının, daha doğmamış çocuklarının vebali TÜİK’in boynunda olacaktır’’ dedi.

Milletvekili Arslan, “Hazırlıklar tamam!” Milletvekili Arslan, “Hazırlıklar tamam!”

Mısırlıoğlu: AK Parti, emeklileri gözden çıkarmış!

VİCDANSIZCA ALAY EDİYORLAR

Enflasyon rakamlarının 16 milyon emekliyi ve 4 milyon memuru yakından ilgilendirdiğine dikkat çeken Mısırlıoğlu, memurlara düzenleme yapıldığı ancak emeklilerin 10 bin TL olan taban aylığında herhangi bir iyileştirme yapılmadığını söyledi.

Mısırlıoğlu: AK Parti, emeklileri gözden çıkarmış!

Mısırlıoğlu, ‘’Kök aylığı 8 bin 383 TL'nin atlında olan emeklilerin zam oranı yüzde “0” oldu. Kök maaşı 10 bin TL olan emekliler 12 bin 473 TL alacak. 10 bin lira taban aylığa mahkum olmuş milyonlarca emekliye bu yılın onların yılı olacağı müjdelendi.  Yani emekliye bir ev kirası etmeyen aylığı reva gördükleri yetmiyor, bir de vicdansızca alay ediyorlar. Kirayı ödese, bu insanlar ne yiyecek diye bile düşünmeyen bir anlayış bu. Ki emekli sadece karnını doyurabilip ölmeyi mi beklesin? 2024 emekliler yılı değil ama emeklilerin açlık ve sefalet yılı. Ev kirasını ödeyemeyen, açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veren emeklimize dalga geçer gibi Öğrenci yurtlarında konaklayın, tatile gidin diyorlar. Emekli kardeşlerimizin Gazlıgöle gidecek cebinde parası var mı sorun bakalım. Benim emekli kardeşimin otobüse binecek parası var mı. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz’’ diye konuştu.

2024 YILI UNUTULMAYACAK

AK Parti’nin, 21 yıllık performansıyla emekli karşıtı bir iktidar olduğunu söyleyen Mısırlıoğlu, ‘’AK Parti, emeklileri bir yük olarak görüyor. AK Parti, emeklileri gözden çıkarmış, gündeminde 'emekli' diye bir şey yok. Açlık ve sefalet ücretleriyle bu ülkede yaşayan milyonlarca emeklinin ayakta kalmasını beklemek gerçeklikten kopmadır.  Gerçekten emeklilerimiz 2024 yılını hiç unutmayacak’’ ifadelerini kullandı.

Mısırlıoğlu: AK Parti, emeklileri gözden çıkarmış!

‘’MARKETE GİTMEK ZULÜM OLDU’’

Mısırlıoğlu, bu yılın gelmiş geçmiş en zor hayat şartlarının olacağı, emeklilerin barınma, gıda ihtiyaçlarının karşılanamayacağı bir yıl olduğunu ifade etti.

‘’Emeklilerimiz beslenemiyor, alışveriş yapamıyor, markete gitmek zulüm oldu. AK Parti ve paydaşları artık ülkeyi yönetemiyor’’ diyen İl Başkanı Mısırlıoğlu, ‘’Bu yönetim anlayışı emeklilere derin yoksulluk, açlık ve ölüm sınırında bir yaşam olarak geri dönmüştür. Diyorlar ki, en az maaş alanları 10 bin liraya çıkardık, 10 bin lirayı kiraya verirse bu insanın mutfağında ne kaynayacak? Yemek kaynamayacak, taş mı kaynayacak? Vatandaşımız zaten et alamaz oldu, peynir alamaz oldu, yumurta alamaz oldu, zorunlu beslenme gıdaları alamıyor ve beslenemiyor.  Emeklilerimizi torunlarına harçlık veremez hale getirdiniz. Emekli vatandaşım bayram oldu mu torunlarından kaçar hale geldi’’ diye konuştu.

Asgari ücretin yoksulluk sınırının altında olmaması gerektiğini vurgulayan Mısırlıoğlu, en düşük emekli aylığının ise asgari ücrete eşitlenmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: NURBANU SOY