Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Yükseköğretim Kalite Kurulunun (YÖKAK) Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) kapsamında AKÜ Kalite Koordinatörlüğü görevinde bulunan akademisyenlere teşekkür belgesi takdim etti. Bu önemli an, AKÜ Senatosu'nun katılımıyla gerçekleşti.

30Nisan2401

Tam Akreditasyon Alan 3 Üniversiteden Biri

Teşekkür belgelerinin takdimi öncesinde Rektör Karakaş, AKÜ'nün KAP sürecinin tamamlandığını ve 5 yıllık tam akreditasyon aldığını açıkladı. Karakaş, 2023 yılında 30 üniversitenin KAP sürecine dahil olduğunu ve bunlardan 10'unun akreditasyon alamadığını belirtti. Geriye kalan 20 üniversiteden sadece 3'ünün tam akreditasyon aldığına dikkat çekti. AKÜ'nün bu başarısı, üniversitenin kalitesini ve standardını ortaya koydu.

30Nisan2403

Rektör Karakaş, konuşmasında KAP sürecinin detaylarına da değindi. Sürecin 2017 yılında başladığını ve 2023 yılında tamamlandığını vurguladı. Kalite Koordinatörleri Prof. Dr. Ahmet Yıldız ve Prof. Dr. Gökhan Demirtaş'ın özverili çalışmalarının yanı sıra Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Ali Avan'ın liderliği altında yapılan çalışmaların başarıya ulaşmasında önemli rol oynadığını belirtti.

30Nisan2409

2024 Yılının Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı! 2024 Yılının Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı!

Konuşmanın ardından Rektör Karakaş, önceki dönem Kalite Koordinatörlüğü görevinde bulunan Prof. Dr. Ahmet Yıldız ve Prof. Dr. Gökhan Demirtaş ile şu anki Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Ali Avan'a teşekkür belgelerini takdim etti. Bu belgeler, emekleri ve katkıları için bir teşekkür niteliğindeydi.

Kaynak: FATMA SEDA CAN