Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Afyonkarahisar, son büyük zaferin kilidi oldu; esası oldu. Afyonkarahisar, mücadele tarihimizde unutulmaz parlak bir sayfaya sahiptir” sözlerini hatırlatan Milletvekili Olgun, “Kurtuluş Savaşı'nda iki kez düşman işgalinde kalan Afyonkarahisar’ımız, işgal süresi olan 1 yıl 2 ay gibi sürede çeşitli zulümlere maruz kalmıştır. Bu zulümler arasında bilinci ve inancını kaybetmeyen halkımız, milli mücadelemizde önemli bir rol üstlenmiştir. Köylüsüyle kentlisiyle Türk Askerinin yanında yer alan Afyonkarahisarlılar, Atatürk’ün dediği gibi büyük zaferin kilidi olmuştur” dedi.

KUTLU OLSUN

101 yıl önce düşmana karşı kazanılan büyük zaferi, 101 yıl sonra coşku ve gururla kutladıklarını dile getiren İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, bu coşkulu kutlamaya katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Milletvekili Olgun; “101 yıl önce bu toprakların Türk yurdu olarak kalacağını tüm dünyaya haykıran halkımızın Zaferi kutlu olsun. Afyonkarahisar halkı, işgale rağmen direncini kaybetmemiş, Büyük Taarruz'un ikinci gününde Deper Çeşmesi'nin bulunduğu Hıdırlık'taki noktadan şehir merkezine giren kahraman Türk askerlerini karşılamıştır. Bu Zaferi birlik ve beraberlik içerisinde kutlamamız coşkumuza coşku katacaktır. Tüm hemşerilerimi Zaferimizin yıl dönümünde çoluk çocuk, yaşlı genç, kadın erkek meydanlara, kutlamalara katılmaya davet ediyorum. Bu milletin ne kadar büyük bir millet olduğunu bu kutlamalarımızda da göstermeliyiz” diye konuştu.

RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun, Şehit kanlarıyla sulanmış bu toprakların bir evladı bir milletvekili olarak gurur duyuyorum. Bu kutlu günde bize bu toprakları vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna gözlerini kırpmadan canını feda eden tüm Şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş Gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum" dedi. HABER: SAİT KARADUMAN

 

 

#odakgazetesi #hakanşerefolgun #iyiparti #afyonkarahisar #odak #gündem #odak

Altın fiyatlarında bu tahmini ilk kez duyacaksınız! 6 bin TL için tarih verildi: Duyan yok artık diyor Altın fiyatlarında bu tahmini ilk kez duyacaksınız! 6 bin TL için tarih verildi: Duyan yok artık diyor

Editör: TE Bilisim