Şiddetli yağış nedeniyle kentteki bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Bu durum, sürücülerin trafikte ilerlemekte güçlük çekmesine neden oldu. Birçok araç, su dolu yollarda zor anlar yaşadı.

Sağanak yağışın etkisiyle meydana gelen trafik sorunlarını hafifletmek amacıyla polis ekipleri, kavşaklarda ve yoğun bölgelerde önlemler aldı. Trafik akışının düzenli bir şekilde sağlanması için ekipler, sürücüleri yönlendirdi.

İskenderun Belediyesi ekipleri, su baskınlarının önüne geçmek için cadde ve sokaklarda biriken suyu tahliye etmek amacıyla yoğun bir çalışma başlattı. Ekipler, tıkanan rögarları açarak suyun hızlı bir şekilde tahliye edilmesini sağladı.

A A 20240706 35068800 35068799 H A T A Y D A S A G A N A K E T K I L I O L D U

Vatandaşlardan Dikkatli Olmaları İstendi

Acil nakit arayan emekliler 100.000 TL destek! QNB Finansbank dev kredi kampanyasını duyurdu Acil nakit arayan emekliler 100.000 TL destek! QNB Finansbank dev kredi kampanyasını duyurdu

Meteoroloji yetkilileri, İskenderun ve çevresinde sağanak yağışın bir süre daha devam etmesinin beklendiğini belirtti. Yetkililer, vatandaşların su baskınlarına karşı tedbirli olmaları ve gerekli olmadıkça trafiğe çıkmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

İskenderun'da meydana gelen sağanak yağış, kentte günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Su birikintileri ve trafik aksamaları, kentte yaşamı zorlaştırırken, belediye ve polis ekiplerinin hızlı müdahaleleri sayesinde durum kontrol altına alınmaya çalışıldı.

Kaynak: AA