Afyonkarahisar Belediyesi, 10-16 Mayıs tarihleri arasında Engelliler Haftası'nı kutluyor ve çeşitli etkinliklerle bu önemli haftayı taçlandırdı. Program, özel bireylerimizin yaşadığı güçlükleri anlama ve empati kurma amacıyla gerçekleştirilen bir kortej yürüyüşü ile başladı.
"Bu Değerli Günü Sizlerle Taçlandırdık"
Yürüyüşün ardından Zafer Meydanı'nda engelli bireylere hitaben bir konuşma yapan Başkan Köksal, engellilerin yaşamda eşit haklara ve fırsatlara sahip olması gerektiğine vurgu yaptı. Engelliler Haftası’nı kutlarken, bu değerli günü engelli vatandaşlarla birlikte geçirerek taçlandırmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Başkan Köksal; “Gözlerimizi bağlayarak yürüdüğümüz bu anlamlı yürüyüş, engelli vatandaşlarımızın yaşadığı güçlükleri anlama ve empati kurmak çok önemli. Gözlerimizi bağlayarak attığımız her adım, engelleri aşmanın ve farkındalığı arttırmanın bir sembolüdür” dedi.
Engelli Hizmet Birimi Hızla Kuruldu
Belediye bünyesinde hızla kurulan Engelli Hizmet Birimi'nin amacı, şehri daha erişilebilir ve kucaklayıcı hale getirmek ve farkındalığı artırmaktı. Başkan Köksal, bu birimin engelli bireylerin sesini duyurması ve ihtiyaçlarına çözüm bulması için kurulduğunu belirtti.
Başkan Özel Bireylerle Yakından İlgilendi
Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Engelli Hizmet Birim Sorumlusu Hakan Erdoğan ise Belediye Başkanı Burcu Köksal’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Program sonunda Başkan Burcu Köksal, engelli vatandaşlarla yakından ilgilendi. Her biriyle ayrı ayrı fotoğraf çektiren Başkana yoğun ilgi gösteren engelli vatandaşlar, programın düzenlemesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek teşekkür etti.