Olay, geçtiğimiz hafta akşam saatlerinde Ulus Mahallesi’nde yaşandı. Yıldıray Koç (50) ağır yaralı olarak bir ara sokakta yere yığıldığını gören vatandaşlar yardım etmiş kanlar içinde kalan Koç kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Olay üzerine araştırmalara başlayan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kameralarını incelemeye başladı. Görüntülerde beyaz ayakkabılı şüpheli bir şahısın ara sokakta Koç’un arkasından yürüdüğü bir süre sonra ise elinde bıçakla kaçarak geldiği görüldü.

Büyükçekmece’deki sır cinayet çözüldü

“Alkollü halde yürüdüğü için bıçakladım”

Göçükte kalan işçinin cansız bedeni 8 saat süren çalışmaların ardından çıkartıldı! Göçükte kalan işçinin cansız bedeni 8 saat süren çalışmaların ardından çıkartıldı!

Araştırmalar sonucu tespit edilen Azad Morkoyun (20) saklandığı evinde yakalandı. Şahıs emniyette yapılan sorgulamasında cinayeti işlediğini itiraf ederken, ilk defa gördüğü Koç’u “Alkollü halde yürüdüğü için sinirlendim bıçakladım” dediği ortaya çıktı.

Büyükçekmece’deki sır cinayet çözüldü

Komando bıçağı kullanmış

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şahsın suçu işlediği bıçağı da ele geçirdi. Cinayetin, komando bıçağı olarak adlandırılan bir bıçakla işlendiği ortaya çıktı. Ekipler Azad M.’yi ise giydiği beyaz spor ayakkabısından tespit etti. Emniyetteki işlemlerinin ardından Azad M. Adliyeye sevk edildi. Azad Morkoyun’nun Yıldıray Koç’u takip ettiği ve sonrasında kaçtığı son anlar ise güvenlik kamerası kayıtlarında ortaya çıktı. Öte yandan, zanlının sosyal medyada yaptığı silahlı paylaşımları dikkat çekti.

Kaynak: İHA