AK Parti’nin eski Sinanpaşa İlçe Başkanı Mesut Tözüm, Sandıklı Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluğundaki Sinanpaşa İlçesine bağlı Yörükmezarı Köyü'nde bulunan orman vasfındaki alan içerisinde kalan ve köylü vatandaşların içme suyu hattının geçtiği, hayvanlarını otlattığı yeşil alana çökmek istediğini ODAK olarak gündeme getirmiştik.

VALİ YİĞİTBAŞI’DAN YARDIM İSTEDİLER

Mesut Tözüm’ün, Yörükmezarı Köyü'nde bulunan orman vasfındaki yeşil alana 49 yıllığına çökmek istemesine tepki gösteren köylüler, “AK Parti’de eski bir siyasetçi, nasıl zengin olabilirim havası ile köylünün kullandığı araziye çökmek istiyor. Buna da bazı milletvekilleri alet oluyor” diyerek Vali Yiğitbaşı’ndan yardım istemişlerdi.

KAYMAKAM ARTAR ARAZİYİ İNCELEDİ

Köylülerin tepkisi üzerine Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, konuyu yakından incelemek için Tarım ve Orman Bakanlığı ile ilgili kurumlardan yazılı bilgi istemesinin ardından Sinanpaşa Kaymakamı Yaşar Artar, Yörükmezarı Köyünde incelemelerde bulunarak Orman İşletme Şefi Recep Çevik ve Köy Muhtarı Davut Özdemir’den bilgiler aldı.

SAVCIDAN CENGİZ ÜSTÜN'E BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DERSİ! SAVCIDAN CENGİZ ÜSTÜN'E BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DERSİ!

MUHTAR ÖZDEMİR, VALİ YİĞİTBAŞI’NA TEŞEKKÜR ETTİ

Sinanpaşa Kaymakamı Yaşar Artar’ın Yörükmezarı Köyünde incelemelerde bulunmasının ardından Muhtar Davut Özdemir,  Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nı ziyaret ederek, yaşanan süreci ve sıkıntıları anlattı. Muhtar Özdemir, konuyla yakından ilgilenmesinden dolayı Yörükmezarı Köyü sakinleri adına Vali Yiğitbaşı’na teşekkür etti.

ODAK’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Odak Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gökhan Kocaaslan’ı telefonla arayan köylü vatandaşlar, “AK Parti eski Sinanpaşa İlçe Başkanı Mesut Tözüm’ün köyümüz içerisinde bulunan araziye çökmek istediğini günlerce sayfalarınızda yer verdiniz. Sesimizi kamuoyunda duyurdunuz. Odak Gazetesine teşekkür ediyoruz” dediler.

RAŞİT LİMONCU KİM?

Köylüler ayrıca şunları söyledi: “AK Parti sayesinde bir yerlere gelen orman işlerini yapan Mesut Tözüm, Ankara’da bulunan ismi Raşit Limoncu olan kişi ile birlikte hareket ediyor. Başka yer kalmamış gibi köyümüzün içme suyu hattının geçtiği tek yeşil alana çökmek istiyorlar. Kim bu Raşit Limoncu bilmiyoruz” diye konuştular.

Kaynak: GÖKHAN KOCAASLAN