Tınaztepe Yurt Müdürlüğü öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlikte, Filistin ve Doğu Türkistan'daki insan hakları ihlallerine dikkat çekmek amacıyla temsili çadır nöbeti başlatıldı. Öğrenciler, yaşanan zulme dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla ellerinde pankartlara nöbet tuttu. Bu anlamlı etkinliğe öğrencilerin yanı sıra Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Yurt Hizmetleri Müdürü Mustafa Asan da katıldı.

Faturaları şakkadanak düşürecek destek! Aylık geliri bu miktarın altında olan yaşadı Faturaları şakkadanak düşürecek destek! Aylık geliri bu miktarın altında olan yaşadı

Etkinlikte konuşma yapan İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, mazlum coğrafyalarda yaşananların elbet sona ereceğine ve Müslümanların tekrar ayağa kalkarak dünyaya barışı getireceğine inandığını belirtti. Kasapoğlu, "Mazlum coğrafyalarda yaşananlar elbet son bulacaktır. Müslümanlar tekrar ayağa kalkarak Kızıl Elma hedefiyle dünyaya barışı getirecektir," dedi. Kasapoğlu ayrıca, öğrencilerin bu tür farkındalık faaliyetlerinde her zaman Bakanlık olarak yanlarında olduklarını ifade ederek, etkinliği düzenleyen ve katılan öğrencilere teşekkür etti.

Kaynak: İHA