2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlere az bir zaman kala aday adayları belli olmaya başladı. İYİ Parti’de şu anda İl Genel Meclis üyeliği yapan Alper Yağcı, hazırladığı özel bir video ile aday adaylığını ilan eden ilk isim oldu. Yağcı, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı videoda Kocatepe Anıtı, Utku Anıtı, Demirciler Çarşısı, tarihi Afyon Konakları, Mevlevihane ve Karahisar Kalesi önünde görülüyor. Yağcı’nın bu videoda “her şeyin üstesinden geleceğiz, geleceğe umutla bakacağız” mesajı ise dikkat çekti.

“BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYIYIM”

Videonun son bölümünde ise kamera karşısında görülen Yağcı, net bir şekilde aday adayı olduğunu şu sözlerle ilan ediyor: “Sevgili Afyonkarahisarlı hemşerilerim, her köşesine aşık olduğum memleketime hizmet edebilmek için 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde İYİ Parti’den Afyonkarahisar Belediye Başkan aday adayı olduğumu belirtir, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım”

ALPER YAĞCI KİMDİR?

1 Mayıs 1981 yılında dünyaya geldi. Kadınana İlköğretim Okulu, Şemsettin Karahisarı Orta Okulu ve Afyon Lisesindeki eğitimlerimin ardından sırasıyla Mahalli İdareler önlisans, Kamu Yönetimi lisans ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı.

2003 yılında İçişleri Bakanlığına bağlı Afyonkarahisar Belediyesi Yerel Gündem 21 Gençlik Meclisi başkanlığını Türkiye’de seçilmiş ilk Gençlik Meclisi başkanı olarak kazanıp, bu görevdeyken Afyonkarahisar’ı Gençlik Parlamentosu Afyonkarahisar Parlamenteri olarak 2,5 yıl temsil etti.

GÖREVLERİ

Alper Yağcı, Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı görevini iki dönem yürüttü. İYİ Parti İl kurucu disiplin kurulu üyeliği görevinde bulundu ve İYİ Parti Genel Merkez Mahalli İdareler Başkanlığında Başkan Yardımcısı görevini yaptı. Ayrıca İYİ Parti Genel Merkez 3. Dönem Genel İdare Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Alper Yağcı, şuan İYİ Parti Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyeliği görevine halkın teveccühü ile 2019 Mart ayında yapılan seçimlerde seçilmiş olup yaklaşık 4,5 yıldır bu görevi yürütmekte. Ayrıca eğitim ve danışmanlık alanlarında ticari faaliyet göstermekte ve sivil toplum örgütlerinde yönetim kurulu üyeliği ve fahri üyelikleri mevcut. Yağcı, evli ve iki çocuk babası. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

 

 

#odakgazetesi #afyonkarahisar #güncel #alperyağcı #seçimler #yerelseçimler #iyiparti #kocatepe

Taytak, Ankara’da Mesai Harcıyor Taytak, Ankara’da Mesai Harcıyor

Editör: TE Bilisim