Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan aranan şahıs yakalandı! Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan aranan şahıs yakalandı!

Irak'ın kuzeyinde gerçekleşen Pençekilit Harekâtı sırasında BTÖ mensubu teröristlerle mücadele esnasında yaralanan Afyonkarahisarlı askerin durumu hakkında Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail Kumartaşlı açıklama yaptı. Kumartaşlı yaptğı açıklamada “14 Mayıs 2024 tarihinde Irak'ın Kuzey'inde BTÖ mensubu teröristlerin saldırısı sonucu 12 askerimiz yaralanmıştır. Bu saldırıda, Dinar İlçesi nüfusuna kayıtlı olan 8. Komando Tugayı'na bağlı Hatay/Serinyol personeli Meti Tim Komutanı İs. Asb. Kd. Çvş. Tevfik Bozkurt güdümlü roket saldırısı sonucunda yaralanmıştır” dedi.

Yaralı Afyonlu askerin son durumu!Yapılan açıklamaya göre, yaralı askerle görüşülmüş ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Ancak, basınca bağlı kulaklarından sıvı geldiği tespit edilmiş olup, fiziksel olarak ciddi bir yaralanması bulunmamaktadır. Doktorlar tarafından istirahat verilen askerin belirli bir süre istirahat edeceği bilgisi verilmiştir.

Kaynak: GİZEM İDE