Makam odasında böcek ve gizli kamera arayan diğer kişi olan emekli asker Armağan ZEREN ifadesinde, ‘Güvenlik araması karşılığında Yüntaş firmasına danışmanlık hizmet bedeli adı altında 66.000 TL bedelli bir fatura kestik’ demişti.

ODAK’a konuşan bazı vatandaşlar, ‘Makam odasını tadilat yaptırmak için ortaya bir ‘Böcek’ iddiası attı ancak ortada bir ‘Böcek’ çıkmadı. Belediye Meclisinde ‘Makam odasının tadilatını kendi cebinden yaptırdım’ diyen Başkan Köksal, bakalım tadilatı kendi cebinden mi yaptırdı? Her yerde tasarruf konusunu konuşan Burcu Köksal ve ekibinin ‘Böcek’ iddiasının ardından arama yapan kişiler için verilecek olan 66 Bin TL’yi kim ödeyecek? Burcu Başkan cebinden mi yoksa belediye bütçesinden mi ödeyecek?’ diye sordular.

BÖCEK KONUSUNDA NE KARAR VERİLDİ? BÖCEK KONUSUNDA NE KARAR VERİLDİ?

İŞTE MAKAM ODASINDA BÖCEK VE GİZLİ KAMERA ARAYAN EMEKLİ ASKER ARMAĞAN ZEREN’İN O İFADESİ;

"Zeren Güvenlik ve Danışmanlık isimli şirketin sahibiyim.

Aynı zamanda emekli askerim.

Şirketim elektronik güvenlik danışmanlığı alanında hizmet verir.

Aykut ve Kemal bey 15/04/2024 tarihinde iş arkadaşım Saltuk Savaş Dolu ile iletişime geçerek Afyonkarahisar Belediye binasında güvenlik araması yapılmasını istemişti.

Afbel isimil otelde Saltuk ile buluştuk.

Buradan önce Saltuk ile Yüntaş firmasına gittik.

Burada Kemal beyle buluştuk.

Oradan da aynı gün hatırlamadığım saatte Saltuk ve Kemal beyle Afyonkarahisar belediye binasına geçtik.

Yanımızda bulunan siyah tekerlekli valiz ve el çantamızın içerisinde sinyal tespit cihazı, hat kontrol cihazı, pasif dedektör, aktif dedektör, spekturum analizör, termal kamera, sinyal dedektörü, teleskop kamera bulunuyordu.

Yaklaşık 2 saat boyunca belediye başkanının makam odasında, toplantı odasında ve bir başkan yardımcısının odasında elektronik ve teknik güvenlik kontrolü çalışması yaptık.

Arama çalışmamızda başkanın makam odasında, toplantı odasında ve başkan yardımcısının odasında ortam dinleme ve izleme yapma kabiliyeti olan herhangi bir cihaz ya da materyal bulamadık.

Yaklaşık 24 yıldır bu işi yaparım.

İçeride herhangi bir böcek ya da casus dinleme cihazı bulunması halinde mutlaka tespitini yapardık.

Sadece belediye binası içerisinde bizim de kullanmış olduğumuz asansör içerisinde bir adet kamera olduğunu binadan ayrıldığımız sırada fark ettik. Asansör içerisindeki kamera kayıt cihazına herhangi bir müdahalemiz olmadı. Sadece Kemal beye asansör içerisinde kamera olduğunu ilettik. Arama sırasında herhangi bir cihaz bulamadığımızın bilgisini Kemal Beye verdik.

Burcu Köksal ile hiç görüşmedik. Bildiğim kadarıyla asansör herkesin ortak olarak kullandığı asansördü.

Makam odasında arama sırasında yanımızda özel kalemden sekreter bayan, Yüntaş şirketininin müdürü Kemal bey, tadilat için gelen ekipten 4 kişi bulunuyordu. Toplam 8 kişiydik.

Bunların dışında kimse yoktu.

Güvenlik araması karşılığında Yüntaş firmasına danışmanlık hizmet bedeli adı altında 66.000 TL bedelli bir fatura kestik.

Ödeme bana ait Zeren Güvenlik Danışmanlık Şirketine yapıldı.

İnternet haber kaynaklarında asansör ve makamdan kamera çıktığına dair haberler içeriklerindeki video görüntülerini izledim.

14 saniyelik video görüntüsünde; böcek olduğu iddia edilen yerde siyah elektrik bantları bulunuyordu.

Orada herhangi bir cihaz bulunmadı.

Delik siyah elektrik bantlarıyla kapalıydı ancak biz bantları söktük.

Hatta 14 saniyelik görüntüde içeride bulunan şahıslar ben, Saltuk bey ve Kemal beydir. Arama yaptığımız esnada görüntüleri kimin çektiğini bilmiyorum. Görüntüler bilgimiz dışında çekildi.

Biz de mağdur olduk. Oda içerisindeki tadilat biz güvenlik araması yaptıktan sonra başlamış.

Arama yaptığımız esnada odada tadilat başlamamıştı.

Yaptığımız arama sırasında görüntü kaydı almadık.

Patpat ile otomobil çarpıştı: Ölü ve yaralılar var! Patpat ile otomobil çarpıştı: Ölü ve yaralılar var!

Herhangi bir fotoğraf çekmedik. Tutanak tutmadık ... "

UYDURDUKLARI SUÇA KILIF İÇİN BAKIN KAÇ TL ÖDEMİŞLER! UYDURDUKLARI SUÇA KILIF İÇİN BAKIN KAÇ TL ÖDEMİŞLER!

Kaynak: ODAK ÖZEL HABER