Afyonkarahisar İl Özel İdaresi, eğitim yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. 2022-2023 yatırım programı çerçevesinde 31 okulun ihalesi gerçekleştirildi. İhalesi tamamlanan 5 okulun geçici kabulü yapıldı, 26 okulda ise çalışmalar devam ediyor.

Okulinsaat (1)

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın Eğitime Verdiği Önem

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı'nın eğitime büyük önem vermesi, yatırımlarda kendini gösteriyor. İl Özel İdaresi'nin eğitime ayrılan payı artırılırken, okul inşaatları da hızla tamamlanıyor.

Okulinsaat (2)

Tamamlanan ve Devam Eden İnşaatlar

Bu kapsamda Merkez Gazi Mahallesi Anaokulu, Çay Koçbeyli İlkokulu, Çay İnli İlkokulu, Sinanpaşa Kılıçarslan Anaokulu ve Evciler Madenler Anaokulu inşaatlarında ihale süreci tamamlandı ve geçici kabuller yapıldı.

Okulinsaat (4)

Merkezde inşa edilen Methiye Dumlu Ortaokulu, Eşrefpaşa Mahallesi Anaokulu, Ataköy Mahallesi Anaokulu, Güvenevler Mahallesi Anaokulu, Selçuklu Mahallesi Anaokulu, Kocatepe İlkokulu, Şemsettin Karahisari Ortaokulu ek bina yapım işi, Sahipata Yunus Emre Ortaokulu, Fatih Mahallesi Osman Attila Ortaokulu, Çayırbağ Kasabası Lise Binası ile Erkek İmam Hatip Lisesi 200 kişilik Yurt Binası'nda da çalışmalar hızla devam ediyor.

Zafer Müzesi´nin Restorasyonu İçin Önemli Adım Zafer Müzesi´nin Restorasyonu İçin Önemli Adım

Okulinsaat (9)

İlçelerde de inşaat çalışmaları hızla sürüyor. İl Özel İdaresi tarafından devam eden okullar şunlar:

Dinar Ortaokulu, Çobanlar Zafer İlkokulu, Ethem Kelekçi Mahallesi Anaokulu,  Sinanpaşa Tokuşlar Köyü Anaokulu, Sandıklı Anaokulu, Emirdağ İlkokulu, Döğer Anaokulu, Sultandağı Anaokulu,   İhsaniye Aşağıtandır İlkokulu, Kocaöz İlkokulu, Evciler Madenler Anaokulu,  Sandıklı Miralay Reşat Bey İlkokulu, İscehisar İlkokulu. Dinar METEM Atölye Binası, Emirdağ İmam Hatip Lisesi ve Şuhut Karaadilli Lisesi.

Okulinsaat (21)

İl Özel İdaresi eliyle yürütülen çalışmalar kapsamında 2022 yılında 8 anaokulu, 3 ortaokul ve 2 ilkokul olmak üzere toplam 13 projeye yaklaşık 105 milyon TL ödenek ayrılırken, 2023 yılında 9 anaokulu, 7 ilkokul, 2 ortaokul, 2 lise, 2 MTAL Atölyesi, 1 çok amaçlı salon olmak üzere tamamlanan 23 proje için 372 milyon TL ödenek ayrıldı.

Okulinsaat (22)

Çalışmaları devam eden 7 anaokulu, 7 ilkokul, 6 ortaokul, 5 lise, 2 öğrenci pansiyonu ve 1 MTAL Atölyesi olmak üzere toplam 29 proje için de 470 milyon TL ödenek ayrıldı.

Okulinsaat (24)