Afyonkarahisar Valiliği ve Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen programa, Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Nurullah Okumuş, Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt, BİK Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akarca, Savcı Asım Ekren, Doç. Dr. Emre Vadi Balcı ve gazeteciler katıldı.

Afyon

DOĞRU VE ETİK GAZETECİLİK

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, saygın davette basının önemi üzerine vurgu yaptı ve dijital çağın getirdiği zorluklar arasında hakikat arayışının önemini dile getirdi. Vali Yiğitbaşı, çağımızda doğru ve etik gazeteciliğin daha fazla gereklilik taşıdığını ifade ederek tüm gazetecilerin bu özel gününü kutladı.

kübra güran yiğitbaşı

HABER ZAMANINDA ULAŞTIRILMALI

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise doğru haberin zamanında ulaştırılması gerektiğini öyledi ve gazeteciliğin taze haberin hızla iletilmesi gerektiğini belirtti. Yurdunuseven, gazetecilik mesleğinin etik ilkelere bağlı olarak icra edilmesinin önemine değindi.

ibrahim yurdunusveen

GAZETECİLER TOPLUM İÇİN ÖNEMLİ

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise gazetecilerin toplum için büyük bir önem taşıdığını ve doğru haber aktarımının şehrin geleceği adına yol gösterici olduğuna dikkat çekti. Zeybek, gazetecilerin yeni ve sağlıklı bilgiler sunmaları temennisinde bulundu.

mehmet zeybek

EĞİTİM VERİLDİ

Program sonrasında  BİK Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akarca, Savcı Asım Ekren ve Doç. Dr. Emre Vadi Balcı tarafından katılımcılara Türk basın tarihi, Yeni Basın Kanunu ve Yeni Medya hakkında eğitimler verildi.

AKÜ’de "Aileye Yönelik Tehditler" Konuşuldu! AKÜ’de "Aileye Yönelik Tehditler" Konuşuldu!

eğitim afyon

afyon

Kaynak: FADİME ÖZKARAN