İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 45 ilde düzenlenen "Narkoçelik-25" operasyonlarında 538 kilogram uyuşturucu ele geçirildiğini ve 320 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, operasyonların Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirildiğini belirtti.

A A 20240703 35039777 35039776 N A R K O C E L I K25 O P E R A S Y O N L A R I N D A 45 I L D E 320 S U P H E L I Y A K A L A N D I

Yerlikaya, İstanbul, Ankara, Gaziantep, Adana, Sivas, İzmir, Denizli, Konya, Şanlıurfa, Antalya, Malatya, Mersin, Bursa, Samsun, Afyonkarahisar, Balıkesir, Sakarya, Tekirdağ, Kayseri, Burdur, Manisa, Batman, Çorum, Isparta, Hatay, Kahramanmaraş, Düzce, Giresun, Kütahya, Osmaniye, Siirt, Yozgat, Eskişehir, Mardin, Muğla, Adıyaman, Bitlis, Bolu, Kırıkkale, Kilis, Hakkari, Rize, Yalova, Ağrı ve Diyarbakır'da düzenlenen operasyonlarda 538 kilogram uyuşturucu madde, 2 milyon 30 bin 500 kök kenevir ve skunk bitkisi, 188 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini bildirdi.

Ayrıca 320 şüphelinin yakalandığını belirten Yerlikaya, 765 ekip ve 1910 personel, 9 hava aracı ve 26 narkotik dedektör köpeğinin operasyonlara katıldığını ifade etti. Operasyonlar, uyuşturucu madde imalatçıları ve sokak satıcılarına karşı yoğun bir mücadeleyle devam ediyor.

Afyon Belediyesi Müjdeyi Verdi! Afyon Belediyesi Müjdeyi Verdi!

İçişleri Bakanı Yerlikaya, "Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek." ifadelerini kullandı. Yerlikaya, uyuşturucu ile mücadelenin hız kesmeden süreceğini vurguladı.

Editör: Tuğba Özkan